Krása

Lněná maska pleť vyhladí a pomůže redukovat akné

Domácí pleťové masky jsou úžasným způsobem, jak se můžete levně starat o své tělo a zároveň si dopřát trochu času, který budete věnovat jen sobě. Lněná semínka jsou úžasnou surovinou, kterou byste neměli přehlížet, protože mohou prospět celému tělu, včetně vaší pokožky. Zároveň jde o zcela přírodní metodu, jak své pleti vrátit ztracený lesk a barvu, o které během zimy přišla. Podívejme se, jak na to a co můžete očekávat od této úžasné a zcela přírodní masky na obličej.

Doporučený článek:  Čokoládová manikúra – jak na ni?

Jak si vyrobit tuto domácí masku?

S receptem na domácí pleťovou masku z lněných semínek můžete experimentovat. Na základní masku budete potřebovat jen samotná lněná semínka, která zalijete horkou vodou. Na jednu lžíci semínek bude stačit 60 ml vody. Promíchejte a nechte vychladnout. Během této doby semínka nabobtnají a získají rosolovitou strukturu. Potom je stačí jen nanést na obličej a nechat 15 minut působit. Proceduru opakujte dvakrát týdně, abyste se dočkali nejlepších výsledků.

Zdroj obrázku: Freepik

Chcete masku trochu vylepšit? Do masky můžete s klidným srdcem přidat vymačkanou šťávu z půlky citronu. Zvolit můžete také lžičku medu, díky které se bude pokožka mnohem lépe regenerovat. Poslední možností je lžíce bílého jogurtu, která zklidní zánět a bude regulovat vylučování kožního mazu, což nejvíce pomůže lidem, kteří bojují s akné nebo ekzémy. Uvidíte, že již po jediné aplikaci bude pleť vypadat mnohem lépe a budete se také lépe cítit.

Doporučený článek:  Suché, lámavé nebo křehké nehty jsou voláním o pomoc. Tělu chybí zásadní živiny

Účinky, které můžete očekávat

Největším benefitem této masky je důkladná hydratace, kterou poskytne vaší pokožce. Efektivně si poradí s akné i skvrnami. Vaše pleť bude vypadat zdravě a bude zářit. Lněné semínko také zvyšuje elasticitu, takže bude i pevnější a hladší. Použití této masky nemá žádné věkové omezení a použít ji mohou lidé s jakýmkoli typem pleti. Tato možnost je mnohem lepší než produkty z drogerie, protože je zcela přírodní. Výroba je navíc velmi jednoduchá a levná!

Zdroj: https://www.stylecraze.com/articles/5-amazing-beauty-facts-about-flax-seeds/