Vztahy

Volný vztah může fungovat stejně dobře jako pevný svazek

Otevřené neboli volné vztahy jsou otázkou především ve společnosti. Toto téma se většinou na veřejnosti neotevírá, protože názory jsou protichůdné. Mít trvalý vztah se většinou neslučuje s tím, že byste si do postele pozvali ještě jiného člověka. Odborníci ale upozorňují na to, že polyamornní vztah může být stejně zdravý jako život s jediným partnerem.

O otevřených vztazích by se mělo mluvit nahlas

O volných vztazích promluvila na sociálních sítích bloggerka, která uvedla, že na sexu, který má mimo trvalý vztah, nevidí nic špatného. Na druhou stranu ale netoleruje nevěru svého partnera, takže v tomto případě je nutné domluvit se s partnerem, jestli s volným vztahem souhlasí. Pro někoho to totiž nemusí být vhodná forma vztahu, i když si na začátku myslí, že to zvládne.

Doporučený článek:  Při jednání s manipulátorem je hlavní zachovat klid

Mezi partnery navíc musí být dostatečná důvěra a také upřímnost. Je nutné otevřeně mluvit nejen o svých pocitech, ale také o tom, co se vám na tokovém vztahu nelíbí nebo jak ho vylepšit. Odchylka od „normálních“ vztahů se nebere moc vážně, a proto lidé často nereagují s pochopením, když se někdo přizná k polygamii nebo jiným formám vztahů, ve kterých není jen jeden sexuální partner.

Zdroj obrázku: Freepik

Lidé, kteří nejsou ve vztahu spokojení, raději lžou

Ti, kteří nejsou spokojení ve svém vztahu, se velmi často uchylují ke lžím a také k tomu, že partnera podvedou. Jestli se rozhodnete k nevěře, musíte přijmout i její následky, pokud se na ni přijde. V tomto případě je ideální najít si partnera, který bude souhlasit s tím, že máte potřebu si sex dopřát ještě jinde. Ve společnosti se ale výjimky netolerují.

Doporučený článek:  Nenechte se jen tak obelhat. Tyhle znaky prozradí i toho nejlepšího lháře

Dobré je najít viníka, který může za rozpad vztahu. Většinou se na tom podílejí oba, ale jeden z nich bude mít díl větší. Proto je potřeba ve vztahu komunikovat a dávat si najevo, že se pořád máte rádi a respektujete se. Pro některé lidi je to velmi složité, ale ve vztazích je důležité mluvit a také přijímat jiné názory.

Zdroj: https://www.thezoereport.com/wellness/do-open-relationships-work