Krása

Pečujte o svou krásu přirozeně. Heřmánek dodá vlasům sílu a zbaví je lupů

V době, kdy se stále více dbá na přírodní složení používané kosmetiky, se znovu vrací do módy používání bylinek. Například heřmánek je doslova zázrakem v péči o vlasy. Metody, které používaly naše maminky a babičky, můžou mnohokrát prospět vlasům nebo pleti více než jakékoliv kosmetické produkty.

Jaké má heřmánek vlastnosti?

Heřmánek pravý je rostlina z čeledi hvězdnicovitých, která se vyskytuje na polích a loukách po celé Evropě. Je spojován s lidovým léčitelstvím, které již po staletí čerpá z jeho blahodárných vlastností. Dnes víme, že heřmánek je plný antioxidantů, těkavých silic, flavonoidů, vitamínů C a B4 a také cholinu.

Doporučený článek:  Během léta potřebuje pokožka speciální péči. Užijte si opalování beze strachu

Co dokáže?

  • Pokud jej přidáte do koupele, dokáže zklidnit otřesené nervy a pomůže vám relaxovat.
  • Nálev z heřmánku navodí spánek.
  • Příznivě působí na trávicí systém, působí proti bolestem břicha, plynatosti a kolikám.
  • Velmi dobře funguje v každodenní péči o pleť a heřmánkové obklady se doporučují na redukci tmavých kruhů a váčků pod očima.
Zdroj obrázku: Freepik

Jak je vidět, jeho vliv na lidský organismus je mimořádně pozitivní. Heřmánek je zároveň nemilosrdný k bakteriím a zvlášť skvěle působí na vlasy.

Proti padání vlasů

Pokud jsou vaše vlasy znatelně oslabené a po každém česání nebo mytí je po hrstičkách házíte do odpadkového koše, pak je načase razantně zakročit. Mnoho lidí trpí tímto problémem sezónně, ale nečekejte na to, až vypadávání vlasů přejde samo. Oplach z heřmánku pomůže dodat pokožce hojivé sloučeniny (zejména vitamíny a minerály), které pozitivně ovlivní prokrvení pokožky hlavy a zpevní vlasové cibulky. Nálev z heřmánku si můžete udělat i na vlasovou pokožku a jemně vmasírovat do pokožky hlavy pro zesílení jeho účinku. Pravidelné používání sníží vypadávání vlasů, ale také podpoří růst nových vlasů.

Doporučený článek:  Světlejší pleti jde dosáhnout i bez složitého make-upu. Trvalý efekt přinesou přírodní metody

Na mastné vlasy a lupy

Jestliže máte vlasy, které mají tendenci se nadměrně mastit, pak vám heřmánek pomůže zrovna tak. Funguje jako přírodní a velmi jemný exfoliační prostředek, který odstraní zbytky kosmetiky a odumřelé kožní buňky.

Zdroj: https://herbalessences.com/en-us/our-ingredients/chamomile/