Krása

Maska z droždí zklidní podrážděnou pokožku a zatočí s akné. K výrobě postačí dvě suroviny

Každý z nás ví, co je droždí a na co se používá. Právě díky droždí jsou dorty od našich pekařek tak skvělé. Díky droždí si snadno upečete také domácí pečivo. Ještě před několika desítkami let byl kvásek ale používán také v kosmetice, naše babičky na něj nedaly dopustit. Vyráběly z něj například pleťové masky, které zbavily pleť kožních problémů nebo pokožku vyživily.

Proč použít kvasnice?

Masky z droždí můžete použít nejen na obličej, ale také na vlasy. A proč právě kvasnice? Je to potravina, kterou seženete v každém obchodě, je levná a má mnoho cenných vlastností, které můžete využít právě při výrobě domácí kosmetiky. Obsahuje vitaminy skupiny B a D3, které ovlivňují naši pokožku a imunitu. Kvasnice obsahují další účinné látky, které mohou zlepšit stav naší pokožky.

Doporučený článek:  Avokádo je stále populárnější. Kromě účinků na zdraví je nepostradatelné také v péči o krásu

Jak je používat v péči o pleť? Je to jednoduché. K přípravě kvasnicové masky budete potřebovat jen droždí a lžíci teplého mléka. Dejte ale pozor, aby nebylo horké, ale opravdu jen teplé. Rychle smíchejte dohromady a aplikujte na obličej. Po dvaceti minutách působení stačí opláchnout teplou vodou.

Zdroj obrázku: Freepik

Kvasnicová maska nejen pro zdravou pokožku

Maska z droždí obsahuje aktivní látky, které rychle zklidní podrážděnou pokožku. Můžete ji použít v případě, že vás trápí ekzém nebo akné. Je tedy vhodná především na mastnou pokožku, kterou akné trápí velmi často. Vysuší pleť, zjemní ji a zpevní. Droždí dokáže také pleť vyčistit. Masku používejte jednou týdně a uvidíte výsledek, který vás překvapí.

Doporučený článek:  S celulitidou bojuje většina žen. Ty ostatní už poznaly způsob, jak ji efektivně porazit

Je to čistě přírodní produkt, a tak se nemusíte bát, že by měla kvasnicová maska nějaké vedlejší účinky. Její výhodou je také to, že nezpůsobí žádnou alergickou reakci, zato má ale silnou vůni, což ne každý ocení. Můžete do kvasnic ale přidat také další suroviny, které zjemní jejich aroma nebo přidají další cenné vlastnosti. Vhodná je citronová šťáva, med nebo skořice.

Zdroj: https://www.sirri.co.uk/blog/post/fresh-yeast-mask-recipes-for-every-skin-type