Krása

Jak rychle odstranit celulitidu bez návštěvy salonu: Pomůže pohyb nebo masáže

S celulitidou bojuje spousta lidí, a to nejen žen. U některých je vidět více, u některých méně. Pro každou ženu je to ale velký problém, který chtějí co nejrychleji vyřešit. Můžete si pomoci několika domácími metodami, které jsou účinné. Vznik celulitidy je způsobený nejen špatnou stravou, ale také nedostatečnou hydratací organismu nebo vynecháním fyzických aktivit.

Co pomůže proti celulitidě?

Pokud máte pocit, že je vaše celulitida viditelnější, je nutné se zaměřit na možné příčiny. Možná jste přestala pít tolik vody, kolik potřebujete – to se okamžitě projeví na kůži, která se stane pomerančovou, jak se celulitidě s oblibou říká. Tělo zadržuje vodu, vypadá otekle a tím pádem je větší riziko, že celulitida vznikne. Pijte hlavně čistou vodu a vynechte sladké nápoje a alkohol.

Jestli jste přestala cvičit, i to může být důvodem, proč se celulitida objevila. Zvyšte svou fyzickou aktivitu, nejlepší na to je běh, plavání nebo kardio cvičení, které můžete provádět i doma bez pomocí různých nástrojů. Také strava by měla být vyvážená. Bohatá na vlákninu, zeleninu a také ovoce. Omezte především příjem cukru a jednoduchých sacharidů, které pro tělo nejsou vhodné.

Proti celulitidě bojujte i péči o pokožku

Jestli se chcete celulitidě vyhnout, bude nutné začít pečlivěji pečovat o svou pokožku. Udělejte si čas sama na sebe, vyrobte si domácí peeling a masírujte své tělo na místech, kde se nejčastěji celulitida tvoří. Stimulujete tak krevní oběh. Pomocí masážního přístroje, houby nebo rukavic si můžete tělo masírovat dlouhou dobu. Pleť hydratujte pleťovou vodou nebo olejem.

Je ale možné, že pokud budete dělat cokoliv, celulitida se přeci jen objeví. I ta nejlepší péče nezaručí, že budete mít pokožku hladkou jako dětskou prdelku. Budete potřebovat mnoho času a své pokožce věnovat spoustu úsilí a péče, abyste měla opravdu zdravou a krásnou pokožku. Dělejte pro své tělo to nejlepší, a odmění se vám hladkou pokožkou.