Krása

Docílit bezchybné pleti je běh na dlouhou trať. Osvědčenými triky lze péči výrazně zefektivnit

Holení a depilace ženského obličeje se zdá jako nový trend, přitom se ale používá už několik desetiletí. Stále častěji se k holení obličeje obracejí především známé celebrity, které tak dávají pokyn i svým fanynkám, aby tuto metodu vyzkoušely. Tako metoda zlepšení pokožky pleti ale není ničím novým. Jen se vrací do přízně, a to především díky výhodám, které poskytuje.

Jak mít krásnou a hladkou pokožku?

Holení obličeje se stává čím dál častějším zákrokem, které ženy používají. Mnohé se ale obávají, že chloupky na obličeji budou po depilaci tmavší a budou o to rychleji růst. Je to pravda? Chloupky po oholení opravdu nezhoustnou a nezrychlí se jejich růst, ale odrosty jsou velmi rychle viditelné. Proto si musíte obličej holit pořád dokonala nebo nedokonalosti překrýt podkladem a vydržet do dalšího holení.

Doporučený článek:  Obličejová jóga vypne pleť a omladí ji

Holení a depilace ale mají spoustu výhod. Dermatologové říkají, že nejen pouze o způsob, jak se zbavit chloupků, které na obličeji nechcete. Důležitá je také technika, kterou budete chloupky odstraňovat. Tím, že si obličej oholíte, odstraníte hlavně odumřelou pokožku a díky tomu bude obličejová pokožka hladká a vyčištěná. Pokud ještě použijete hydratační krémy, bude pevnější.

Díky oholení bude kosmetika mnohem lépe působit

Tím, že si oholíte obličej, nebudete jen krásnější, ale používání kosmetiky pro vás bude mnohem snazší. Budete mnohem rychleji nalíčená a také odličování půjde mnohem lépe. Kosmetické přípravky se lépe vstřebají a tím pádem nebudete muset v koupelně muset trávit tolik času. Musíte ale sladit pokožku s nástrojem, který na holení použijete. Jestli máte citlivou pokožku, pořiďte si elektrický zastřihovač obličeje. Některé ženy, které už mají zkušenost, používají ostrý nůž, který je podobný břitvě.

Doporučený článek:  Nechte se unést modrou. Jarní trendy v manikúře jsou hravé a nebojí se kombinací

Pokud ale trpíte na akné, budete muset holení obličeje vynechat. Dámy, které se potýkají s akné, by se měly holení vzdát právě z důvodu, že by si pokožku mohly ještě více podráždit. V opačném případě se akné může zhoršit, a rozšířit se také na jiné části vašeho těla. Jestli váháte, jestli depilaci nebo holení obličeje vyzkoušet, rozhodně neváhejte.