Krása

Nakrmte svou pleť vitamíny. Cuketová maska pokožku rozzáří a perfektně hydratuje

Cuketová maska ​​je ideální pro unavenou, suchou pokožku s viditelnými známkami stárnutí. Doma se dá tato maska ​​připravit velmi rychle, za pouhých pár minut, a ingredience stojí jen pár korun. Připravte si tuto masku a vyhněte se zbytečné chemii v kosmetických výrobcích.

Vyplatí se ji používat

Pozdní léto a podzim jsou čas, kdy je čerstvá cuketa sklizena přímo ze zahrad a je jí dostatečné množství. Tato cenná zelenina se navíc prodává za nízkou cenu. Proto stojí za to využívat jejích výhod co nejčastěji. Domácí cuketová maska ​​se skládá jen ze tří ingrediencí, které jsou snadno dostupné a najdeme je téměř v každé kuchyni.

Doporučený článek:  Roztřepeným konečkům můžete dát sbohem. Výživné masky je uzdraví a dodají krásu celým vlasům

Cuketa je zelenina, která obsahuje mnoho vitamínů jako C, K, PP a B1 a mikroelementů jako draslík, hořčík a železo. Kromě toho cuketa nehromadí těžké kovy a dusičnany. Díky svým vlastnostem je ceněna nejen v kuchyni, ale také v kosmetice. Domácí maska ​​z cukety proto dokáže poskytnout efekt okamžitého osvěžení. Navíc se při přípravě domácích obličejových masek nemusíte bát žádných chemických přísad, protože přesně víte, co obsahují.

Zdroj obrázku: Freepik

Výroba domácí masky

Při pravidelném používání vyhlazuje a zvlhčuje pokožku, zlepšuje její tón a napětí, redukuje jemné vrásky. Zlepšuje také rovnováhu hydrolipidů. Příprava je velmi jednoduchá. Připravte si 3–4 polévkové lžíce cuketové dužiny nastrouhané na jemném struhadle s jednou lžící přírodního jogurtu a čajovou lžičkou olivového oleje.

Doporučený článek:  Plných a krásných rtů jde dosáhnou díky správnému make-upu. Líčení bude po celý den dokonalé

Pokud nemáte rádi tento olej, můžete vyzkoušet také mandlový olej. Ingredience důkladně promíchejte. Maska může být obohacena o trochu citrónové šťávy nebo medu, ale pouze pokud ji nepoužíváte na kapilární pokožku. Masku aplikujte na očištěnou pokožku obličeje, krku a dekoltu. Po 20 minutách jen smyjte teplou vodou. Masku používejte dvakrát týdně.

Zdroj: https://m.iliveok.com/beauty/mask-courgettes-face_111523i15893.html