Vztahy

Nezájem o sex je rakovinou vztahu. Problémy se týkají neuvěřitelných 40 % párů

Mohou žít vedle sebe, ale v posteli se navzájem ani nedotknou. Nechtějí si ani dát polibek, o mazlení nebo samotném styku nemůže být ani řeč. Jsou to lidé, kteří nechtějí sex nebo o něj nemají z nějakého důvodu zájem. Vymýšlí si výmluvy, proč sex nebude, a schovávají se za stres, který dnes zažívá každý druhý. Nezájem o sex ale může vyústit v mnohem závažnější problém.

Nedostatek touhy může znamenat i konec vztahu

Co je příčinou sexuálního půstu? Někdy pomůže podstoupit léčbu, ale ještě předtím je nutné zjistit, proč jste se do takového stavu vůbec dostali. Sexuální chlad je něco, co by nikdo nechtěl zažít. Sexuologové upozorňují, že tento problém je čím dál častější. Frigidita se dnes řadí mezi problémy, které se týkají až 40 % obyvatelstva. Většina případů se objeví u žen nad 45 let.

Doporučený článek:  Vztah na dálku lze zvládnout díky důvěře, upřímnosti a každodennímu kontaktu

Existují také ženy, které čas raději věnují dětem nebo kamarádkám, muži si zase raději zajdou na pivo nebo jdou sportovat, jen aby nemuseli být doma se svou partnerkou a věnovat se jí. Rychlé životní tempo, ale také únava nebo nedostatek času mohou způsobit, že se odcizíte a budete bydlet už jen vedle sebe. Jaké jsou příčiny sexuální neaktivity a nechuti?

Zdroj obrázku: Freepik

Faktory, které stojí za sexuálním půstem

Několik faktorů hraje hlavní roli v tom, jestli se budete cítit dobře a budete mít chuť na sex. Za nechuť mohou například hormonální problémy, které budou trápit hlavně ženy, ale nevyhýbají se ani mužům. Problémy s erekcí nebo naopak suchost pochvy jsou jen některé z nich. Mezi psychologické faktory patří duševní poruchy, ale třeba strach z otěhotnění.

Doporučený článek:  Manipulace převlečená za dokonalost: těchto 7 znaků prozradí, že jste v toxickém vztahu

Co se týče kulturních faktorů, sem můžeme zařadit náboženské poměry nebo přítomnost sexu v médiích. Toho je tam více než dost, sexistické billboardy nebo reklamy jsou na denním pořádku. A jaké další příznaky můžete pozorovat? Sexuální chlad může také znamenat, že odmítáte tento akt jako takový. Budete se chovat odtažitě i při pouhém doteku.

Zdroj: https://www.psychologytoday.com/us/blog/the-teen-doctor/202110/10-reasons-why-some-couples-stop-having-sex