Vztahy

Překvapivý důvod, proč muži odcházejí z dokonalého vztahu. Přílišná snaživost partnera jen odradí

Ptáte se, proč vás opustil, když jste pro vztah udělala všechno? Byla jste skvělou ženou, která dělala první poslední, a přesto odešel? Nebo možná právě proto? Ačkoliv jste dělala vše správně, byla věrná, podstrojovala mu, tak vztah nedopadl. Kde se stala chyba?

Cítil se jako ve vězení

Starala jste se o něj tak moc, že se cítil jako ve vězení. Ztratil svou svobodu, nezávislost, mužnost. Pokud se ve vztahu necítil dobře a svobodně, ale namísto toho pociťoval kritiku a poučování, není se čemu divit. Možná jste se příliš angažovala a váš život se točil jen okolo muže. Stále milá, vtipná, skvělá hospodyňka. Ne vždy se tato taktika vyplatí.

Fungovala jste jako domácí spotřebič

Dělala jste pro něj vše. Starala se o to, aby byly všechny potřeby vašeho muže perfektně naplněny. Uklízela jste, chodila do práce, starala se o děti, trávila jste každou volnou chvíli s ním. Dělala jste podle vašeho přesvědčení a naučených vzorců. Chyba! Pokud se chováte jako domácí spotřebič, nikdo si vás nemůže vážit. Domácí spotřebiče jsou skvělé, ale občas je potřeba je vyměnit za novější model.

Zdroj obrázku: Freepik

Vzdala jste se svého já

Vaše potřeby, přátelé, koníčky, to vše šlo do ústraní. Váš život se zcela podřídil muži. Jednoduše jste vsadila vše na jednu kartu a svůj život odevzdala partnerovi. Logické vyústění je, že se muž začne nudit a vidí ve vás spíš matku nebo sestru. Pokud jste ve vztahu submisivní, většinu mužů to odradí. Jste naopak ambiciózní, máte své zájmy, kterých se nechcete vzdát, a svůj styl života? Pak máte vyhráno.

Špatný výchovný model

Rodiče vám vštěpovali, že máte být hodná holka, sladce se usmívat a poslouchat. Ale proč to děláte i v dospělosti? Partner není váš rodič, je to zbytečné a tento převzatý model v dnešní době nefunguje. Partnera si nejlépe udržíte, pokud zůstanete svá. Naopak on si bude chtít udržet vás.

Zdroj: https://www.thefemininewoman.com/why-men-pull-away-and-how-to-deal-with-it/