Rady a tipy

Nepříjemnému zápachu nohou bude konec. Pomůže ocet, prášek do pečiva nebo zázvor

I když se pravidelně myjete a boty pravidelně perete, může se stát, že po nějaké době budou nohy i boty zapáchat. Je to způsobené nejen tím, že se více potíte, ale problém může být také v materiálu, ze kterého je obuv vyrobená. Bakterie se tak rozmnožují mnohem více, a tím pádem budou boty více cítit. Existuje řešení, které vám pomůže se zápachu zbavit, a vy se budete cítit mnohem lépe.

Jaké přírodní způsoby můžete vyzkoušet?

Jestli chcete dosáhnout dlouhodobých výsledků, je nutné tyto metody používat pravidelně, aby opravdu působily. Některé z nich pomohou zbavit se zápachu do sedmi dní. Zápach z použité obuvi může být opravdu velmi nepříjemný, zvlášť pokud se chystáte k někomu na návštěvu a musíte se zout. Problém může nastat také u lékaře. Jak si tedy od zápachu pomoci?

Jedním z přírodních prostředků je ocet, který je skvělou dezinfekcí a v botě vytvoří prostředí, které bude nepřátelské vůči bakteriím, co způsobují pocení a zápach. Vyzkoušejte jablečný ocet. Smíchejte 1/2 hrnku octa s 6–8 hrnky vody. Namočte si nohy do této směsi a vydržte 10–15 minut. Poté si nohy umyjte mýdlem, abyste se zbavili zápachu z octa.

Zdroj obrázku: Freepik

Zkuste zázvor nebo prášek do pečiva

Prášek do pečiva je také vhodnou metodou k odstranění nepříjemného zápachu nohou. Stačí ho smíchat s litrem vody, namočit si do roztoku nohy na 20 minut a tento postup opakovat každý večer. Prášek do pečiva nebo jedlou sodu si můžete také nasypat do bot nebo do ponožek, než si je obléknete.

Využít můžete i zázračné vlastnosti zázvoru. Je to skvělý prostředek na zapáchající nohy, také eliminuje vznik bakterií. Připravte si kašičku z kořene zázvoru. Ten namočte do jednoho hrnku horké vody a nechte 15 minut stát. Roztok přeceďte a hladkou pastou si chodidla masírujte každý večer před spaním. Kúru opakujte po dobu dvou týdnů, abyste dosáhli výsledků.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/how-to-get-rid-of-smelly-feet