Rady a tipy, Životní styl

Oblíbené ovoce zklidní po náročném dni tělo i mysl. Jeho vůně příjemně ukolíbá ke spánku

Horší nálada nebo dočasné problémy se spánkem mohou postihnout každého z nás. Kromě odpočinku, zdravé výživy a vyhýbání se stresu stojí za to sáhnout po přirozených způsobech, jak uklidnit nervy a zlepšit pohodlí spánku ve stresovém období.

Vlastnosti citronu

Citron kromě toho, že je bohatým zdrojem vitamínů A, C a E, i vitamínů skupiny B, obsahuje také minerály jako draslík, hořčík, sodík a železo. Je také bohatý na vlákninu důležitou pro správné fungování trávicího systému. Je dále zdrojem flavonoidů, které bojují proti volným radikálům zodpovědným za rychlejší stárnutí.

Doporučený článek:  Hoďte za hlavu stres díky oblíbeným bylinkám. Zklidnění přinesou nejen v hektických vánočních dnech

Díky esenciálnímu oleji limonenu má citron vynikající vliv na pohodu a kvalitu spánku. Problémy s usínáním by neměly být podceňovány, protože nespavost nebo časté buzení mohou mít z dlouhodobého hlediska vážné zdravotní následky. Limonen má stimulační účinek na imunitní systém a regeneruje nervový systém.

Zdroj obrázku: Freepik

Zlepšení spánku pomocí citronu

Esenciální olej v citronu má analgetický účinek, dobře působí zejména na migrénu. Zlepšuje také koncentraci a zklidňuje nervy. Může se používat jako denní prostředek snižující únavu, jakož i uklidňující prostředek během nervového napětí. Éterický olej má pozitivní vliv na náladu, zmírňuje úzkost, má příznivý vliv na depresivní stavy a zlepšuje kvalitu spánku. Z toho důvodu má velké místo v aromaterapii.

Doporučený článek:  Plísně v koupelně nebudou mít šanci. Domácí čistič je hotový během pár minut, účinky vyrazí dech

Je zajímavé, že nemusíte pít citrónovou šťávu, abyste využili jeho neobvyklé vlastnosti. Stačí citrón nakrájet a umístit jej blízko postele. Jeho aroma v místnosti bude působit celou noc. Je však důležité citron správně nakrájet. Odřízněte vrchní část citronu a položte jej vertikálně na talíř. Potom ho nakrájejte na čtvrtiny shora dolů, ale ne až do samého konce. Tento způsob zlepší kvalitu spánku a relaxace, je velmi snadný a levný.

Zdroj: https://homemaking.com/hannah/benefits-sliced-lemon-near-bed/