Rady a tipy, Životní styl

Oblíbené ovoce zklidní po náročném dni tělo i mysl. Jeho vůně příjemně ukolíbá ke spánku

Horší nálada nebo dočasné problémy se spánkem mohou postihnout každého z nás. Kromě odpočinku, zdravé výživy a vyhýbání se stresu stojí za to sáhnout po přirozených způsobech, jak uklidnit nervy a zlepšit pohodlí spánku ve stresovém období.

Vlastnosti citronu

Citron kromě toho, že je bohatým zdrojem vitamínů A, C a E, i vitamínů skupiny B, obsahuje také minerály jako draslík, hořčík, sodík a železo. Je také bohatý na vlákninu důležitou pro správné fungování trávicího systému. Je dále zdrojem flavonoidů, které bojují proti volným radikálům zodpovědným za rychlejší stárnutí.

Díky esenciálnímu oleji limonenu má citron vynikající vliv na pohodu a kvalitu spánku. Problémy s usínáním by neměly být podceňovány, protože nespavost nebo časté buzení mohou mít z dlouhodobého hlediska vážné zdravotní následky. Limonen má stimulační účinek na imunitní systém a regeneruje nervový systém.

Zdroj obrázku: Freepik

Zlepšení spánku pomocí citronu

Esenciální olej v citronu má analgetický účinek, dobře působí zejména na migrénu. Zlepšuje také koncentraci a zklidňuje nervy. Může se používat jako denní prostředek snižující únavu, jakož i uklidňující prostředek během nervového napětí. Éterický olej má pozitivní vliv na náladu, zmírňuje úzkost, má příznivý vliv na depresivní stavy a zlepšuje kvalitu spánku. Z toho důvodu má velké místo v aromaterapii.

Je zajímavé, že nemusíte pít citrónovou šťávu, abyste využili jeho neobvyklé vlastnosti. Stačí citrón nakrájet a umístit jej blízko postele. Jeho aroma v místnosti bude působit celou noc. Je však důležité citron správně nakrájet. Odřízněte vrchní část citronu a položte jej vertikálně na talíř. Potom ho nakrájejte na čtvrtiny shora dolů, ale ne až do samého konce. Tento způsob zlepší kvalitu spánku a relaxace, je velmi snadný a levný.

Zdroj: https://homemaking.com/hannah/benefits-sliced-lemon-near-bed/