Domov, Rady a tipy

Některé druhy oblečení potřebují speciální způsob praní

Praní je pro někoho běžnou týdenní rutinou, jiný člověk se neustále pere s možnostmi, jakými lze prádlo prát. Pokud máte strach, že zrovna vaší péčí prádlo jednoho dne zničíte, raději dočtěte tento článek do konce a vyvarujte se tak chyb, které by při praní mohly nastat. Na praní prádla není nic složitého, nehledejte v tom žádnou vědu, jen je potřeba dodržovat určité zásady a pomoci vám mohou i některé vychytávky.

Zdroj obrázku: Freepik

Vlněné svetry

Pokud se bojíte, že zapnete pračku s vlněnými svetry, a ty se následně srazí nebo jakkoli jinak zničí, využijte tento osvědčený postup. Přidejte do pračky dvě polévkové lžíce glycerinu, které pomohou udržet hladkou a jemnou strukturu svetru. Po vyndání svetru z pračky jej jemně zabalte do ručníku, nechte nasát přebytečnou vodu a pověste na ramínko.

Doporučený článek:  Přírodní oleje pomohou zregenerovat pokožku. Vyživí ji a zvláční

Hedvábí

I hedvábné oblečení vyžaduje svůj specifický styl praní, aby nedošlo k jeho zničení. Pamatujte si, že k praní hedvábí nesmíte přidat žádné bělidlo, které by poničilo jeho strukturu. Hedvábné oblečení je lepší prát v ruce, pokud se ale přeci jen rozhodnete na praní v pračce, volte ten nejšetrnější program a do posledního procesu vhoďte jednu čajovou lžičku cukru.

Zdroj obrázku: Freepik

Péřové oblečení

Péřové oblečení patří k jedněm z nejméně oblíbeným, co se praní týká. Peří se slepuje, vytváří chuchvalce a pak dochází k tomu, že na kousku rukávu je, na druhém ne. A oblečení v tomto stavu není jen nepěkné na pohled, ale ještě k tomu v zimě neplní funkci teplé bundy či kabátu. Proto se doporučuje, pokud máte tu možnost, vhodit do bubnu pračky vždy pár tenisáků. Postačí dva tři. Ty zamezí slepování peří a oblečení tak bude pořád načechrané. Na tenisáky byste při praní rozhodně neměli zapomínat. Pokud je nemáte, můžete udělat stejně velké míčky z obyčejné kuchyňské hliníkové fólie. Poslouží vám stejně dobře jako pár tenisáků.

Zdroj: https://www.thelaundrystation.com/cleaning-tips/keeping-clothes-like-new