Rady a tipy, Zdraví

Toužíte po jemných vlnách bez tepelných úprav? Takto snadno to jde

Jemné vlny jsou snem mnoha žen. Jenže pokud máte vlasy jako hřebíky, je cesta k nim dost náročná a vyžaduje většinou úpravu pomocí kulmy, žehličky nebo jiných nástrojů, které pracují s teplem. Bohužel tento způsob úpravy vlasů není pro zdraví vašich kadeří ideální. Může je poškodit, vysávat z nich hydrataci a jednoduše vlasům neprospívá. Existuje jiný způsob, jak získat bohaté vlny? Ano, existuje, a my vám prozradíme jaký.

Krásné vlny bez nutnosti použít tepelnou úpravu

Tato metoda je velmi snadná, ale nesmírně efektivní. Stačí si pořídit elastickou čelenku, která se běžně nosí ve vlasech. Oviňte si ji okolo čela a vlasy si rozdělte do několika sekcí. Každou z těchto sekcí poté několikrát omotejte okolo elastické čelenky. Jakmile budete mít takto omotané všechny prameny vlasů, stačí jít s tímto „účesem“ spát nebo alespoň vydržet několik hodin. Nejlepšího efektu dosáhnete také tehdy, pokud vlasy předtím lehce navlhčíte. Pomůže jim to snadněji se vytvarovat a vlny poté také déle vydrží.

Ráno vlasy pomalu a opatrně rozmotejte. Vlny jemně rozčešte hřebenem s širokými zuby a poté celý účes zafixujte pomocí laku na vlasy.

Bez náročných úprav

Další možností je vytvořit si vlny skutečně jen pomocí vašich rukou, s podporou vhodných stylingových přípravků. Tato metoda nebude fungovat na zcela rovné vlasy, ale pokud potřebujete vlnám jen trochu pomoci, pak to stačí. Nejlépe se vlny tvoří z mokrých vlasů. Vlasy si jemně vysušte v ručníku a pomačkejte je, jako byste chtěli pomoci jejich přirozenému vlnění. Do vlhkých kadeří jemně vmačkejte stylingové přípravky, nejlépe tužidlo, a s pomocí fénu vlasy foukejte a stále promačkávejte. Vytvoříte ledabylé vlnky, jako byste se s nimi ráno probudily. Skvělým pomocníkem bude také difuzér, který vznik vln ještě více podpoří. Poté už skutečně stačí jen vlasy nechat zchladnout a opět je upravit dle vašich představ a zafixovat lakem na vlasy.