Rady a tipy

Z banánové slupky lze připravit výživné hnojivo pro orchideje

Orchideje jsou velmi krásné rostliny, které potřebují zvláštní péči. Jestli jim ale dopřejete kvalitní podmínky, budou na vašem parapetu tvořit opravdu krásné zátiší. Budou potřebovat také hnojivo, nejlépe z banánového prášku. Banán má mnoho nutričních hodnot, které se budou orchidejím hodit. Jak připravit banánové hnojivo, aby se dalo na orchideje použít?

Banánová slupka by se neměla vyhazovat

Mnoho lidí netuší, že i v banánové slupce najdou mnoho cenných živin, které mohou využít nejen pro sebe, ale také pro své rostliny. Obsahuje totiž draslík i hořčík a bude tak skvělým hnojivem nejen pro orchideje. Draslík posiluje kořenový systém, navíc dokáže zadržet vodu, takže může pomoci v případě, že rostlina nebude zavlažována. Fosfor se zase podílí na tvorbě poupat a hořčík podpoří fotosyntézu.

Doporučený článek:  Vyvarujte se běžných chyb při přípravě nepečeného dortu

Jak si připravit banánové hnojivo? Je to snadné. Slupku banánu nakrájejte na malé kousky, vložte dužinou nahoru na plech a dejte do mírně vyhřáté trouby asi na 20 minut. Až budou slupky suché, nadrťte je mixérem nebo je můžete nastrouhat. Takto máte hnojivo připravené. Jak můžete hnojivo poté použít? Rozpusťte prášek s vodou v poměru 1 : 2 a zamíchejte.

Zdroj obrázku: Freepik

Existuje několik způsobů, jak můžete slupky využít

Připraveným roztokem můžete orchideje snadno zalévat. Jen roztok používejte pouze v době, kdy je rostlina ve vegetačním období. Slupky ale můžete použít také na listy, protože se po ní budou lesknout a dodají jim sílu. Banánové slupky ale můžete využít ještě jinak. Můžete si doma vyrobit tinkturu z nakládaných banánových slupek, nebo dokonce čaj, který jim dodá minerály.

Doporučený článek:  Oslňte zářivě bílým úsměvem. O dokonale vybělené zuby se postaráte i přírodními prostředky

Dodržujte ale veškerá pravidla pěstování orchidejí, protože jinak krásných květů a zdravých rostlin nedosáhnete. Banánový čaj navíc můžete využít i pro sebe, protože jeho vypitím podpoříte kvalitu svého spánku. Nikdy už slupky z tohoto chutného ovoce nevyhazujte!

Zdroj: http://vietlinh.us/collection/2019-banana-as-fertilizer-for-orchids.asp