Móda, Rady a tipy

Bílá obuv dodá outfitu šmrnc. Udržet ji perfektně čistou není těžké

Bílé boty patří do každého botníku, ať se jedná o muže, nebo ženu. Bohužel jsou trochu náročnější na údržbu, protože se často ušpiní. Rozhodně se hodí i na denní nošení, je ale potřeba ještě před první procházkou dopřát botám komplexní péči, abyste si jejich bělost mohli užívat dostatečně dlouho.

Jestli boty nemohou do pračky, musíte je vyčistit ručně

Některé boty bohužel nemohou do pračky, a tak je musíte vyčistit ručně. Není to žádná těžká práce, jen je nutné dodržet několik pravidel, abyste nejen odstranili špínu, ale také boty ošetřili před dalším velkým zašpiněním. Jestli je máte zablácené, bude stačit pouze vlhký hadřík, kterým boty otřete. Jestli je špína staršího data, můžete použít zubní pastu a kartáček. Past ale musí být bílá! Jinak byste si boty zničili. Po použití pasty nezapomeňte boty přejet vlhkým hadříkem namočeným v čisté vodě.

Doporučený článek:  Poznat pravý med lze podle několika detailů. Umělé náhražky jeho kvalit nikdy nedosáhnou

Pomoci si můžete také octem a jedlou sodou. Jsou to neocenitelní společníci v domácnosti, kteří se hodí nejen v kuchyni, ale také na úklid celého bytu nebo domu. Použít je můžete také na bílou obuv. Do misky dejte tři lžičky jedlé sody, přidejte vodu, ale jen tolik, aby mícháním vzniklá hustá pasta. Tu poté naneste na bílé boty a počkejte 15 minut. Nakonec botu otřete vlhkým hadříkem.

Zdroj obrázku: Freepik

Kromě octa vyzkoušejte také citronovou šťávu

Ocet můžete na boty nanést také samotný. Nalijte ho trochu na vlhkou houbičku a celý povrch bot vydrhněte. Pomoci může také citronová šťáva. Ta nejen odstraní skvrny, ale také má bělicí schopnosti, takže boty budou vypadat jako nové. Smíchejte ji s vodou v poměru 1 : 1 a celý povrch obuvi jemně setřete. Citron slouží také jako neutralizátor pachu, takže jím boty také snadno osvěžíte.

Doporučený článek:  Velké kabelky jsou konečně v kurzu. Vejde se do nich vše, a přitom neztrácí na eleganci

Nezapomeňte si společně s bílými botami pořídit také kvalitní impregnaci, která zabrání ulpívání špíny na obuvi. Můžete tak vyrazit do města po dešti, nebo se v něm dokonce procházet. Na trhu dnes existuje spousta přípravků, které zamezí tomu, aby voda pronikla do obuvi.

Zdroj: https://www.bhg.com/homekeeping/laundry-linens/stain-removal/how-to-clean-white-shoes/