Móda

Ani letošní léto nebylo jiné. Ženy nesundaly z nohou boty, které jim tolik škodí

Léto je období vysokých teplot a výrazných obměn šatníku. V tropických dnech se ženy chtějí nejenom líbit, ale chtějí chodit i ve vzdušných, pohodlných outfitech. K oblečení pochopitelně patří i boty. Ty ženy obvykle vybírají hlavně s ohledem na krásu a zcela zapomínají, jak jim mohou škodit. Tohle léto nebylo výjimkou. Co bylo nejhorší?

Populární lodičky

Lodičky jsou mezi ženami velmi populární obuví. Je pravdou, že jim mohou přidat na celkové eleganci. Žena v lodičkách vypadá štíhleji, ve správných šatech i velmi stylově. Lodičky s nadměrně vysokým podpatkem ale dlouhodobě škodí. Primárně negativně působí na správné držení těla, stejně jako škodí krční páteři, kolenům a kotníkům. Dlouhodobé nošení tak může vést jenom k problémům.

Doporučený článek:  Krásné a husté obočí můžeme získat díky citronu nebo cibuli

Elegantní sandály

Na první pohled se může zdát, že sandály snad špatnou volbou být nemusí. I tady je opak pravdou. Roli totiž hraje především jejich provedení. Jakmile mají plochou, rovnou podrážku, jsou tím nejhorším, co si obout. Ženy je pochopitelně volí z důvodu, že v létě k šatům skvěle padnou. Jediným správným řešením jsou sandále sportovního střihu, s dostatečnou, dobře klenutou podrážkou. Vzít si je ale k šatům je zcela jasný módní přešlap.

Zdroj obrázku: Freepik

Jednoduché baleríny

Baleríny jsou v létě u žen celkem populární. Jsou jednoduché, vzdušné a hodí se skoro ke všemu. Problém balerín je ale stejný jako v případě sandálů. Mají velmi tenkou, zcela rovnou podrážku. To vede především k borcení klenby, horšímu držení těla, ale i k tvorbě kuřích ok.

Doporučený článek:  I krátké nehty mohou vypadat božsky. Nebojte se experimentovat s barvami i vzory

Plážové žabky

Na plážích často viděná obuv, která má negativ hned několik. Opět musíme zmínit rovnou podrážku. Další negativum je také to, že v nich noha není pevně uchycena. Chodidlo klouže a hrozí úraz. To ale není jediná nevýhoda. Často je nutné různě zatínat prsty u nohou a jinak se snažit žabku na noze udržet. I to může vést k nežádoucím deformacím.

Zdroj: https://www.thelist.com/469819/these-summer-shoes-are-actually-bad-for-you/