Móda

Užijte si krásné vlasy bez šedin díky přírodní síle vajíček, piva nebo dubové kůry

Po krásných, lesklých a vyživených vlasech touží každá žena. Jak jim dát patřičnou péči bez chemie a drahých marketingových přípravků, které dokonce vlasy vyčerpávají a ničí? Jak se zbavit šedin pomocí přírodních prostředků? Leckoho překvapí, že pomohou obyčejné věci, které neobsahují chemii a stojí doslova pár korun, nadto jsou doslova balzámem pro poškozené a prošedivělé vlasy. Jaké přípravky a jak používat?

Krásné vlasy pomocí osvědčených metod

Bohaté a přirozeně lesklé vlasy můžete mít i bez drahých přípravků nebo kosmetických kúr v salonech krásy. Stačí vědět, jak používat běžně dostupné přírodní prostředky, které pomohou navrátit lesk a zklidnit zanícenou pokožku. Jednou z možností je bílková kúra pro odmaštění vlasů a pokožky. Stačí ušlehat z bílků tuhý sníh, ten opatrně nanést na vlasy a nechat zaschnout, poté omýt teplou vodou. Naopak při roztřepených konečcích je vhodné smíchat žloutek s lžící medu a olivového oleje, nanést na vlasy, nechat zaschnout a poté omýt šamponem. Stačí opakovat každý týden a vlasy budou vyživené a navrátí se jim lesk.

Doporučený článek:  Staré oblečení oživí nová barva a jemné doplňky
Zdroj obrázku: Freepik

Pivní kosmetika pro domácí použití

Výborným domácím lékem na suché a roztřepené vlasy je také pivo, které se přidává do kosmetiky pro množství obsažených vitamínů a přírodních proteinů. Lze použít běžné pivo typu ležák na závěr po umytí šamponem a vmasírovat jej do vlasů od kořínků ke konečkům. Nechte jej pár minut působit a poté omyjte teplou vodou. Vlasy získají lesk, ale dojde i k obnově vybledlé barvy, drobné šediny se skryjí. Ještě lepší je kombinace s dubovou kůrou.

Doporučený článek:  Jak mít hladké vlasy? Pomohou tipy proti krepatění, které zvládnete bez návštěvy kadeřníka

Dubová kůra pro ztmavení barvených vlasů

Pomocí piva a odvaru z dubové kůry si můžete doma připravit vlastní šampon. Postačí svařit pivo, po vyvaření na 250 ml jej zchlaďte a přidejte 300 ml vody, k tomu 4 lžíce dětského šamponu bez parfému a dobře promíchejte. Šamponem si umyjte pořádně vlasy a nechte působit 4–5 minut, poté omyjte teplou, ale ne horkou vodou. Vlasy budou krásně lesklé a šediny budou o poznání méně viditelné díky tmavšímu odstínů vlasů.

Zdroj: https://timesofindia.indiatimes.com/life-style/beauty/hair-care-can-grey-hair-turn-black-again-naturally/articleshow/88434953.cms