Móda

Se správným účesem budete rázem o 10 let mladší. Nebojte se razantního střihu ani trochy extravagance

Dosáhnout mladistvého vzhledu nemusíte jen pomocí drahé kosmetiky. Správné účesy dokážou omladit během chvilky a odvedou pozornost od nedokonalostí a jemných vrásek. Díky tomu budete vypadat mnohem mladší po jediné návštěvě kadeřníka. Existuje pár účesů, které sedí skvěle prakticky každé ženě, a bez ohledu na tvar obličeje v nich budete vypadat mnohem mladší.

Bob je naprostá klasika!

Některé ženy mají velmi jemné, křehké a slabé vlasy, zejména v období menopauzy. V tu chvíli se vyplatí navštívit zkušeného kadeřníka. Pamatujte, že pravidelné zastřihování je udrží v dobrém stavu, což je i základ pro upravený účes. Ženy nad 50 let vždy vypadají mladší v kratších účesech, a proto je klasický bob skvělou variantou, která nikdy nevyjde z módy a vsadí na ni nejeden kadeřník.

Doporučený článek:  Žluté skvrny od potu z oblečení zmizí díky jedlé sodě a peroxidu vodíku

Vyzkoušet ale můžete také podkovu, která vám dodá úžasný charakter a bude vypadat nejen elegantně, ale také trochu netradičně. Je to trochu odvážný účes, ale jestli chcete vystoupit i v pokročilejším věku ze své komfortní zóny, nebojte se ho. Zadní část účesu je znatelně kratší než přední a odhaluje část krku. Díky asymetrii bude střih velmi výrazný a poutavý, a to v každém věku!

Zdroj obrázku: Freepik

Ofina je vždy dobrý nápad

Ofiny dokážou obličej proměnit během vteřiny. Tuto sezónu jsou v módě francouzské ofiny, které působí velmi dívčím dojmem. Ofina se rozšiřuje do stran a zároveň jemně padá na obočí. Tento účes vám úžasně zjemní rysy obličeje a zakryje jemné vrásky na čele a kolem očí. Tento střih je vhodný pro ženy každého věku a vždy bude vypadat úžasně!

Doporučený článek:  Jak si obléknout trenčkot, aby to nebyla nuda?

Pěšinka na straně vás velmi rychle omladí

Někdy nemusíte volit radikální střihy, abyste změnili svůj vzhled. I nepatrná změna může vést k naprosto jinému vzhledu vašeho obličeje. Stylisté doporučují ženám po padesátce, aby se vzdaly pěšinky uprostřed hlavy. Jakmile hodí prameny na jednu stranu, budou vypadat mnohem lépe. Bohužel pěšinka uprostřed způsobuje, že vypadáme starší. Proto tento tip bude skvěle fungovat i pro mladší ženy, které si nechtějí zbytečně přidávat roky navíc.

Zdroj: https://www.southernliving.com/fashion-beauty/hairstyles/short/short-hairscuts-for-women-over-50