Krása, Móda

Letošní trendy sází na hravost i ve střihu vlasů. Nebojte se ležérního stylu ani rozlítané ofiny

Trendy se každý rok mění a s nimi i oblíbené střihy, které z neuspořádaných pramenů vykouzlí úplně nový účes. Vlasové experimenty se ale často nevyplácí. Raději se podívejte, jaké střihy jsou trendy letošní léto. Zapomeňte na dokonale rovný účes a přivítejte asymetrický styl.

Prim hraje ofina

V roce 2022 si na své přijdou jak příznivci krátkých účesů, tak majitelky dlouhých vlasů, které se jich nechtějí vzdát. Základem je správně zvolená ofina, která zvýrazní rysy obličeje a dodá vlasům šmrnc. S hladkým a uhlazeným bobem v této sezoně nezabodujete. Naopak velice trendy je ležérní shag cut. Nepravidelně sestřižené prameny dodají účesu objem a zároveň ho odlehčí.

Doporučený článek:  Mrkev pro rychlé hubnutí? Existují i možná rizika

Pokud sníte o velké změně, zvolte účes, pro který jsou charakteristické nepravidelně zastřižené krátké prameny vlasů a ofina, která působí „otrhaným“ dojmem a sahá do poloviny čela. Pokud jste si v předchozích sezonách oblíbili klasický bob, zkuste ho zmodernizovat. Tajemstvím je vzdušná ofina a lehce sestříhané, melírované vlasy. Nesnažte se prameny narovnat a uhladit, naopak je nechte zvlněné.

Zdroj obrázku: Freepik

Dlouhé vlasy nemusíte stříhat

Pokud máte dlouhé vlasy a netoužíte po jejich výrazném zastřižení, pak účes oživte moderní ofinou, která připomíná třásně. Takovýto účes naplno podléhá francouzskému stylu a jedná se o jeden z největších kadeřnických trendů letošního roku. Ofinu stříhejte tak, aby byla uprostřed čela kratší a směrem ke spánkům se postupně prodlužovala. Tento typ účesu se velmi snadno upravuje.

Doporučený článek:  Ricinový olej je tekutý poklad, který rozzáří vlasy i pleť a uzdraví poškozenou pokožku

Chcete být trendy, ale nemáte odvahu na změnu účesu? Pak vsaďte na elegantní a nekomplikovaný nízký culík. Vytvoření tohoto účesu zabere sotva pár minut, ale hodí se jak k elegantním šatům, tak k džínům nebo sportovnímu outfitu. Nebojte se experimentovat ani s doplňky. Manžetové knoflíčky, pásky a barevné gumičky zažívají renesanci.

Zdroj: https://www.cosmopolitan.com/style-beauty/beauty/g38272874/hair-trends-2022/