Krása

Doma vyrobená rtěnka chutná po ovoci a obsahuje pouze přírodní suroviny

Jestli patříte mezi lidi, kteří si doma vlastníma rukama vyrábějí kosmetiku, máme pro vás další tip, jak nejen ušetřit peníze, ale na pleť si nanášet přírodní produkty, které neohrozí ani přírodu, ani vaši tvář. Je to kreativní způsob, jak trávit večery, do výroby můžete zapojit i ostatní členy rodiny. Jak si vyrobit domácí rtěnku?

Rtěnka by neměla být jen na ozdobu

Rtěnka má primárně estetickou funkci, zároveň se dnes vyrábějí takové, které poskytnou rtům ochranu a hydrataci, aby vypadaly pořád zdravě a svěže. K výrobě domácí rtěnky budete potřebovat několik přísad, které nestojí mnoho peněz a běžně je koupíte v obchodě nebo na internetu.

Doporučený článek:  Lněná maska pleť vyhladí a pomůže redukovat akné

Hlavní surovinou je včelí vosk. Dávejte si ale pozor, ať nekoupíte padělek, přírodní vosk bude mít neutrální chuť a rtěnka bude s jeho pomocí vypadat úplně jinak. Kokosový olej je další přísada, která rtěnce dodá zvlhčující vlastnosti. Navíc je plný vitaminů skupiny B, kyseliny listové a vápníku. Bambucké máslo je v kosmetice známé už několik let. Zvlhčuje pokožku, hodí se tak především v zimě jako ochranný krém před mrazem. V domácí kosmetice se používá velmi často.

Doporučený článek:  Domácí krém proti vráskám pleť dokonale vyhladí a předejde dalším nedokonalostem
Zdroj obrázku: Freepik

Barvu rtěnky si můžete zvolit podle sebe

Jako barva se na rtěnky používají maliny nebo třešně. Důkladně je musíte rozmixovat, abyste získali správnou konzistenci. Poté do nádoby s horkou vodou vložte nádobu na pečení. Přidejte lžíci kokosového oleje nebo bambucké máslo a míchejte. Následuje včelí vosk a znovu zamíchejte. Nyní můžete směs ozdobit třešněmi nebo malinami. Přidat můžete i lžičku kakaa, pokud ovoce nemáte rádi.

Můžete do směsi přidat také olej z růže, máty nebo levandule. Dodáte tak rtěnce vůni a také hodnotu. Takto připravenou směs nechte několik minut odpočívat, aby se suroviny spojily. Poté nalijte do menších nádob a nechte ztuhnout. Na internetu zakoupíte nádobky přímo na výrobu rtěnek a můžete je tak mít pokaždé po ruce.

Zdroj: https://www.myglamm.com/glammstudio/beauty/how-to-make-lipstick-at-home