Krása, Rady a tipy

Namáhaná chodidla si zaslouží to nejlepší. Solná koupel s bylinkami přinese zaslouženou úlevu

Naše nohy si zaslouží náležitou péči. V posledních měsících se na patách mohly objevit mozoly, praskliny nebo odřeniny. Tvrdé a neošetřené paty jsou náchylné ke zranění, a to hlavně v létě. Naštěstí existuje několik jednoduchých způsobů, jak můžete svým patám dopřát péči i doma.

Lázně z mořské soli

Koupel z mořské soli přinese nejen úlevu a regeneraci poškození, ale také pomůže dezinfikovat nohy, díky čemuž se na nich zbavíme spor hub a bakterií. Na takto umyté nohy můžete okamžitě použít péči a kosmetické ošetření bez obav o hygienu. Pro takovou koupel je nejlepší zvolit sůl z Mrtvého moře, protože má léčivý účinek na psoriázu a ekzém a je také bezpečná pro alergiky. Kromě toho sůl z Mrtvého moře uklidní bolest a svědění na poškrábaných, poštípaných, a dokonce nemocných nohách.

Pokud nemáte přístup k mořské soli, můžete použít levnější a dostupnější náhradu, tedy stolní sůl. Lázně na popraskané paty ze stolní soli mohou přinést mnoho výhod nejen pro nohy, ale také pro celé tělo. Díky takové koupeli zmírníme bolest při podráždění a dezinfikujeme i ta nejhůře dostupná místa, jako je oblast pod nehty, díky čemuž eliminujeme možnost přenosu hub na jiné části těla.

Zdroj obrázku: Freepik

Sůl a bylinky

Samotná sůl poskytuje mnoho výhod, ale ještě více nám přinese koupel na paty s příměsí bylin. Po takovém postupu se budete cítit mnohem lehčí a otok po celém dni v botách zmizí mrknutím oka. Na přípravu takové koupele budete potřebovat semena pískavice řeckého sena, lněné semínko, kostival a řebříček. Odměřte si z každé složky dvě stejné lžíce a nasypte je do misky. Nakonec přidejte čerstvé lístky máty a vše zalijte horkou vodou.

Nechte chvíli stát, poté vložte nohy do stále teplé vody a nechte ponořené asi 20 minut. Po osušení nohou odstraňte keratinizovanou epidermis. Můžete vyzkoušet i koupel z mléka a sody. Mléko by se mělo zahřát a nalít do misky, kde si namočíte nohy. Následně vložte nohy do misky a počkejte 5–10 minut, vyjměte nohy a bez vysušení do nich začněte vtírat sodu. Po potření pat sodou je opět namočte do mléka na 5 minut. Nakonec nohy opláchněte ve vodě a otřete do sucha.

Zdroj: https://www.webmd.com/pain-management/health-benefits-of-a-foot-soak