Rady a tipy

Tulipány ve váze potřebují prostor, jejich čerstvost prodlouží cukr nebo aspirin

S jarem přichází také touha po živém aranžmá ve formě květin. Tulipány ve váze vypadají nádherně, ale bohužel nevydrží dlouho čerstvé. Naštěstí existují domácí prostředky, díky kterým prodloužíte životnost květin ve váze. Jsou přitom velmi jednoduché a nezaplatíte za ně téměř žádné peníze navíc. Podívejme se, co můžete udělat pro to, abyste prodloužili jejich život.

Živé květiny jsou nádherná dekorace, o kterou musíte pečovat

Řezané květiny ve váze vypadají jedinečně a v interiéru působí vždy svěže. Každému domovu dodají lehkost a barvu. Tulipány budou s přicházejícím jarem jasnou volbou, ale můžete je zvolit také jako dárek nebo malou pozornost k mnoha příležitostem. Aby vám vydržely dlouho krásné, musíte pamatovat na pár základních pravidel.

Doporučený článek:  Čerstvé bylinky dodají pokrmům delikátní chuť. Vypěstovat je lze i na malém balkoně

Základním krokem je správné seříznutí

V první řadě jim seřízněte stonky ještě předtím, než je umístíte do vázy. Stačí, když odříznete asi tři centimetry. Nezapomeňte to provést ostrým nožem v mírném úhlu. Tuto operaci byste měli opakovat každých pár dnů, aby rostliny zůstaly správně vyživené. Když na to nezapomenete, měli byste také stonky propíchnout špendlíkem, aby do sebe natáhly více vody.

Zdroj obrázku: Freepik

Myslete na to, že tulipány mají rády svůj prostor. Váza, do které je vložíte, by měla být poměrně velká a plná vody. Měli byste je také držet dál od slunečních paprsků, aby vám první sluníčko tulipány nespálilo. Až budete nalévat vodu, dávejte si pozor, aby pod vodou nebyly listy. Kvůli tomu totiž květina rychle uhnije. Pro jistotu odstraňte spodní listy.

Doporučený článek:  Sprchový kout vyčistí efektivně spojení jedlé sody a octa

Co udělat, aby květina vydržela ještě déle?

Existuje pár domácích prostředků, které můžete použít k prodloužení životnosti. Přidáním půl lžičky cukru do vody můžete omezit tvorbu bakterií a plísní. Vyzkoušet ale můžete také aspirin nebo měděné mince, které údajně fungují úplně stejně. Nejdůležitější ovšem je, abyste květinám pravidelně měnili vodu. Ideálně byste to měli dělat každý den.

Zdroj: https://www.thespruce.com/tulips-as-cut-flowers-1402114