Krása, Zdraví

Retinol zpomalí stárnutí pleti a redukuje vrásky

Retinolu se říká elixír mládí, protože obsahuje především vitamin A. Ten prospěje při péči o pleť a vrásky. Všestranná látka retinol se využívá v mnoha krémech, které mají zajistit pokožce dlouhodobou krásu a zdraví. Je ale potřeba vědět, jak se mají krémy s retinolem používat, protože v opačném případě vám může pokožku zhoršit. Jak vznikají problémy s pletí a jak se zbavit vrásek nebo akné?

Kdy se začíná z pleti vytrácet kolagen?

I když se to na první pohled nemusí zdát, už kolem 25. roku věku se z naší pokožky ztrácí kolagen, který udržuje naši pokožku mladou, zdravou a svěží. Proto je také vhodné kolem tohoto věku začít o svou pleť pečovat způsoby, kterými zamezíte, aby se na vaší pokožce objevovaly nejen vrásky, ale také akné. Proces stárnutí bohužel neovlivníte, ale můžete si poradit s tím, že budou vrásky nebo akné méně viditelné.

Doporučený článek:  Hladinu cukru udrží na uzdě některé potraviny. Pozor si musí dávat nejen diabetici

Vrásky nebo akné řeší většinou ženy, ale nevyhnou se jim ani muži. Ty ale tolik netrápí, o svou pokožku dbají dlouhá léta stejně. Vrásky se objevují především v oblasti očí nebo na čele, akné se pak může ukázat i na jiných místech. Vzhled vaší pokožky ale ovlivňuje spousta faktorů, jako je například strava nebo zaměstnání. Velký vliv má také psychická pohoda. V dospívání byste měli začít používat krémy, které jsou vašemu věku určené.

Zdroj obrázku: Freepik

Retinol se stane vaším nejlepším přítelem

Retinol je látka, která se velmi účinně používá k léčbě akné nebo k zneviditelnění vrásek. Je to derivát vitaminu A, ale dávejte si pozor, protože aplikaci retinolu je vhodné provádět nejlépe v ordinaci lékaře. Pokud se rozhodnete ho aplikovat doma, dbejte na vhodné podmínky a při jeho používání si dávejte pozor. Pokud použijete retinolový krém, již za několik týdnů se můžete těšit na skvělou pokožku.

Doporučený článek:  Královna mezi zeleninou. Blahodárné účinky červené řepy ocení žena každého věku

Retinol proniká nejen do vrchních částí pokožky, ale postupně se dostane do hloubky, kde pomáhá nejvíce. Retinol zabrání tmavnutí pleti a tím pádem, budou vrásky méně viditelné. Vhodné je používat takový krém od 25 let. Používat ho mohou také osoby, které mají citlivou pleť se sklony k podráždění.

Zdroj: https://www.webmd.com/skin-problems-and-treatments/ss/slideshow-common-adult-skin-problems, https://www.hsph.harvard.edu/nutritionsource/collagen/, https://news.llu.edu/health-wellness/four-factors-that-affect-your-skin-and-how-deal-with-them, https://my.clevelandclinic.org/health/treatments/23293-retinol, https://www.health.harvard.edu/staying-healthy/do-retinoids-really-reduce-wrinkles