Vztahy, Zdraví

Proč stojí za to mít sex po 40? Pomůže vašemu vztahu i zdraví

Všichni velmi dobře víme, že ve vztahu je důležitá fyzická intimita s partnerem. Sex po 40 je ovšem většinou výjimkou než pravidlem. Mnoho lidí si myslí, že jsou na to již příliš staří, nemají na něj čas, energii ani náladu. To ovšem dělají velkou chybu. I v tomto věku je důležité si budovat a udržovat intimitu ve vztahu i ve středním věku.

Pečujte o svůj vztah v každém věku

Možná si myslíte, že jste s partnerem již dlouho a nemusíte se dál snažit a pracovat na intimitě a lásce. To je velký omyl. Pracovat na tom musíte neustále. Láska a fyzické naplnění ve vztahu jsou nesmírně důležité v životě každého z nás. Bez toho je velmi těžké mluvit o intimitě, radosti a porozumění. Žít ve šťastném vztahu plném uspokojení, je velmi těžké umění. Myslete na to, že být s někým ve vztahu není samozřejmostí a nemusí to být navždy, pokud na tom nebudete pracovat.

 

Dlouhá abstinence, která trvá více než tři až čtyři měsíce, by vás měla postrčit k akci. Pravidelný sex posiluje vzájemné vazby. To ale není všechno. Má také pozitivní vliv na psychiku a tělo. Jedná se o přírodní antidepresivum a lék proti bolesti. Budete mít také nižší riziko vzniku kardiovaskulárních onemocnění a mrtvice. Čím jsme starší, tím ztrácíme životní energii, krásu a nejsme tolik žádaní. Pravidelný pohlavní styk to všechno změní.

Co je nejvíc sexy?

Odpověď na tuto otázku může být pro mnoho lidí složitá. Podle mnohých je ovšem nejvíc vzrušující skutečná a hluboká konverzace. Pro oživení vztahu si můžete pochopitelně koupit erotické hračky nebo hezké prádlo, ale nic nenahradí dobrou, otevřenou a upřímnou komunikaci ve vztahu. Mluvte o svých touhách a potřebách. Uvědomte si, že se oba během života měníte a s tím i vaše potřeby. Proto o nich musíte pravidelně mluvit. Ptejte se partnera na jeho sny. Uvidíte, že váš vztah i zdraví budou mnohem pevnější, bude se vám lépe spát a budete také spokojenější.