Móda

Jakou bundu si obléct na hory? Poradíme i s dalším oblečením

Mnoho lidí se v posledních letech rozhodne pro dovolenou na horách. Nezáleží přitom na tom, jestli se jedná o české hory nebo vyrazíte do zahraničí. Důležité ale je, co si s sebou sbalíte do kufru. Ženy mimo jiné budou potřebovat kvalitní boty, ale musíte myslet také na další kousky oblečení. Poradíme, co si s sebou vzít, abyste to opravdu využili.

Jak si vytvořit správný outfit na hory?

Počasí na horách bude nepředvídatelné a je nutné s tím počítat, co se týče oblečení. Je nutné si sbalit věci, ve kterých vám bude teplo, a neprofouknete, rozhodně byste neměli zapomínat ani na stylovou pláštěnku nebo deštník. Pokud není přímo sníh, máte vyhráno, ale do sněhu budete potřebovat především kvalitní boty, do kterých se nedostane vlhkost, a budete celý den v suchu.

Doporučený článek:  S koženými kalhotami nešlápnete vedle. Trend udávají samotné celebrity, výběr je obrovský

Na hory si většina žen vezme bundu větrovku. V takovém případě si dnes můžete vybrat mezi spoustou střihů a dalších úprav, abyste i na horách vypadala stylově a šik. Nezapomínej při pohybu na horách také na odrazky, díky kterým budete vidět v mlze a ve tmě.  Ženy mají oblíbené také parky.

Na hory zkuste termoprádlo, neprohloupíte

Jestli se chystáte na hory, ve výbavě by určitě nemělo chybět termoprádlo, díky kterému vám nebude zima a navíc je z takového materiálu, který se nemačká a nemusíte ho žehlit. Na výlety po horách si můžete obléct jako bundu parku, nezapomeňte také na pohodlné tričko a kalhoty, ve kterých se vám bude dobře chodit.

Doporučený článek:  Vhodně zvolené doplňky sváteční outfit oživí a skvěle doplní

Větrovku nebo parku si pak můžete pohodlně ovázat kolem pasu, pokud se změní počasí a vyleze slunce. Na hory pak rozhodně nebudou stačit obyčejné tenisky, ve kterých vám časem může být chladno, navíc se do nich může dostat voda. Pokud se dostanete do údolí, můžete zvolit jiný outfit, například dlouhou sukni, top a tenisky, k tomu nezapomeňte na pokrývku hlavy. Ač budete na horách, nezbytnou součástí výbavy musí být sluneční brýle.

Zdroj: https://www.rei.com/learn/expert-advice/what-to-wear-mountaineering.html

Doporučený článek:  Jak mít hladké vlasy? Pomohou tipy proti krepatění, které zvládnete bez návštěvy kadeřníka