Zdraví

Sůl může posílit vaši krásu a odstranit kožní problémy

Při péči o pokožku používáme mnoho různých prostředků, které často nefungují, a nevidíme výsledky, které bychom si přáli. Himalájská sůl a krystaly Mrtvého moře vám ovšem mohou hodně pomoci, protože přinesou do vašeho života mnoho cenných vlastností a pomohou s kožními problémy, které vás možná trápí. První metoda je určena pro vlasy, druhá pro vaši pokožku.

Mnoho lidí (nejen žen) má potíže s kožními problémy, suchou nebo naopak mastnou pokožkou. Kosmetické přípravky jsou obvykle velmi drahé a jen málokdy skutečně fungují. Příroda má pro vás mnohem lepší možnosti, které nemají žádné vedlejší účinky a navíc jsou obvykle velmi levné. Dnes se podíváme na trochu netradiční metodu, o které jste možná ještě nikdy neslyšeli.

Krystaly Mrtvého moře

Dokonce i doma si můžete připravit úžasnou směs. Smíchejte šťávu z poloviny citronu, lžíci soli z Mrtvého moře a čtvrt šálku teplé vody. Získáte zázračnou tekutinu, která vám pomůže od potíží a vaše pokožka díky ní bude krásnější a zdravější. Nalijte ji do atomizéru a poté si ji nastříkejte na hlavu. Po 15 minutách si důkladně opláchněte vlasy a umyjte šamponem, který běžně používáte. Používejte tuto metodu jednou týdně, protože léčba snižuje tvorbu seborrheu a svědění. Navíc uvolňuje odumřelou pokožku a otevírá póry.

Himalájská sůl

Tuto úžasnou, růžovou sůl možná používáte při vaření. Jídlo s ní chutná mnohem lépe, ale využít ji můžete i pro kosmetické účely. Smíchejte lžíci arganového oleje a lžíci himalájské soli (poměr 1:1). Vzniklou směs naneste na svůj obličej a dekolt. Nechte 10 minut působit a poté opláchněte čistou vodou. Směs pomáhá při alergické vyrážce, lupénce, ekzémech a atopické dermatitidě. Použít ji můžete také na celulitidu, stimuluje mikrocirkulaci a zklidňuje záněty. Máte-li problémy se zarůstáním chloupků, vyzkoušejte tuto směs a zaručeně nebudete litovat.

Zdroj: https://www.healthshots.com/beauty/natural-cures/benefits-of-washing-face-with-salt-water/