Móda

Jaké plavky budou vaší postavě nejvíc lichotit?

Chystáte se na dovolenou? Pokud přemýšlíte, že ještě vyrazíte k moři, určitě vám v kufru nebudou chybět plavky. Jaké si vybrat podle typu postavy? Navzdory stále populárnějšímu pozitivnímu přijetí ženského těla i se všemi jeho nedokonalostmi je stále mnoho žen ke své postavě kritických. Zvlášť, pokud se mají ukázat v outfitu, který odhaluje víc, než skrývá.

Poznejte svůj typ postavy

Místo trápení se je ale vhodné raději zaměřit se na přednosti a vybrat si takové plavky, které je zdůrazní. Některé střihy dokáží odvést pozornost od nedokonalostí a nasměřovat ji přesně tam, kde ji chceme mít. Nejjednodušší je určit typ těla. Základní rozdělení je následující: hruška, jablko a přesýpací hodiny.

Doporučený článek:  Módní tipy, se kterými letošní zimu nešlápnete vedle

Postava hrušky má širší boky, úzká ramena a menší prsa. Takovým postavám lichotí ozdobný top. Široké popruhy, volánky, řasení a aplikace totiž opticky zvětší poprsí a tím postavu vyrovnají. Podobného efektu dosáhnete jasnými potisky, puntíky nebo květinovým motivem. Místo klasické podprsenky si můžete vzít efektní šátek zavázaný na uzel. Co se týče spodního dílu plavek, vyhněte se boxerkám a raději sáhněte po hluboko střižených kalhotkách s vyšším pasem.

Co sluší jablkům?

Postava jablka má zaoblená ramena, nevýrazný pas a kulaté boky. Nejvíce jí budou slušet jednodílné plavky s výstřihem do V. Takové plavky nemusí být nudné, můžete si totiž dovolit i velmi hluboký výstřih a efektní aplikace v pase. Perfektní volbou pro ženy s tímto typem postavy jsou i tzv. tankiny, kombinace kalhotek a volného trička.

Doporučený článek:  Nadýchaným svatebním šatům odzvonilo. Nejnovější trendy sází na přirozenost a pohodlí

Ženy s postavou ve tvaru přesýpacích hodin se mohou pyšnit výrazným pasem a přibližně stejně širokými rameny a boky. Sluší jim prakticky jakékoliv plavky. Jejich přednosti zdůrazní klasické bikiny s tenkými proužky, ale i jednoduché jednodílné plavky. Jen pozor na vzory – ty příliš výrazné mohou narušit proporce postavy. Hitem letošního léta jsou háčkované plavky a neonové barvy.

Zdroj: https://www.cosmopolitan.com/uk/fashion/style/g1348/find-the-best-swimwear-for-your-body-shape/