Zdraví

Trápí vás nepěkný vzhled nehtů? Vyzkoušejte masku s olivovým olejem a citrusy

Křehké, měkké a lámavé nehty jsou noční můry snad každé ženy. Bohužel velmi záleží na tom, jaké máte geny, ale ke kvalitním nehtům si můžete dopomoci i jinak. Vyzkoušejte speciální masky na nehty, které jim dodají potřebné živiny, a za několik týdnů budete mít nehty, jako byste vyšla ze salonu.

Neutrácejte za chemické přípravky, vystačíte si se surovinami z domova

Nemusíte kupovat drahé prostředky na zkvalitnění nehtů. Většinou jsou plné chemikálií, které do těla rozhodně nechcete dávat. Vyrobte si domácí masky, které budou mít vysokou účinnost, a již po několika použitích uvidíte na vašich nehtech rozdíl. Budou vám přitom stačit jen dvě ingredience, které spojíte dohromady. V tomto případě použijte olivový olej a citrony.

Doporučený článek:  Detoxikace zrychlí metabolismus a vlije do žil novou energii. Žádná složitá dieta přitom není potřeba

Olivový olej je plný vitaminu E, který funguje na antioxidant. Zlepšuje ochranné funkce nehtů a také díky němu budete mít hydratovanou kůžičku kolem nehtů, která se hodně často vysušuje, a vznikají bolestivé záděrky. Můžete ho dokonce použít před samotným lakováním nehtů.

Smíchejte suroviny a užívejte si relaxace

Citron je známý svými vlastnostmi. Obsahuje vitamin C, také dokáže nehty vybělit. Nehty se přestanou lámat a stanou se pružnějšími. A jak si takovou masku vyrobit? Jednoduše, připravte si menší misku, do té nalijte olivový olej a přidejte lžičku citronové šťávy. Smíchejte dohromady a vetřete do nehtů. Nezapomeňte na okolní pokožku a následně olej opláchněte vodou.

Doporučený článek:  Ostropestřec podpoří játra a udrží organismus v rovnováze. Zařadit jej do každodenní stravy je snadné

Můžete si připravit také koupel pro nehty. Místo vtírání oleje do nehtů si ruce můžete do směsi namočit. Stačí jen chvilka a vaše nehty budou zdravé a krásné. Někdy přitom stačí jen namočit je do citronu, ale dávejte pozor právě na bolavé záděrky. Citron se dostane do živé tkáně a okolí nehtů vás může štípat. Nehty si lakujte jen kvalitními laky na nehty a nezapomeňte používat také kvalitní odlakovače, které nebudou nehty vysušovat.

Zdroj: https://www.elle.com/uk/beauty/skin/articles/a38190/homemade-diy-face-mask-recipes/