Zdraví, Životní styl

Oblíbené návyky zkracují život až o 7 let. Vliv má poloha při spánku i slunce

Říká se, že jsme tak staří, jak se cítíme, to ale není zcela pravda. Ve skutečnosti jsme tak staří, jak to ukazuje náš biologický věk, což znamená, jaký je stav buněk v našem těle. Ani drahé krémy a ošetření na maskování vrásek nepomohou, pokud jsou vnitřní orgány zatíženy usazeninami, degenerativními změnami a aterosklerózou. Stárnutí těla je přirozený proces, proti kterému bychom neměli příliš bojovat, ale bohužel mnohé z našich každodenních návyků tento proces urychlují.

Špatné držení těla

Špatné držení těla se objevuje ve stále mladším věku, a to nejen u lidí pracujících v kanceláři. Objevuje se převážně u lidí se sedavým zaměstnáním. Přetrvávající chyby v držení těla a nedostatek pohybu jsou dnes běžným problémem. Pokud máte malý hrb nebo mírně zaoblená záda, vypadáte a cítíte se starší a menší. Dávejte si pozor i na správnou hydrataci. Suchá pokožka je méně pevná, zdůrazňují se na ní nedokonalosti a celulitida. Při dehydrataci trpí celé tělo, krev se stává hustší a ledviny filtrují metabolický odpad méně a detoxikují tělo pomaleji.

Doporučený článek:  Ke kvalitě spánku přispěje správná večeře, tma a vypnutá elektronika

Osmihodinový spánek denně má přímý a výzkumem prokázaný vliv na průměrnou délku života. Ukázalo se, že půl roku spaní méně než 7 hodin denně zvýšilo věk buněk o tři, nebo dokonce sedm let. Spánek méně než sedm hodin má negativní vliv na stravovací návyky. Ospalí lidé jedí hůře, častěji sahají po sladkostech, slaném občerstvení a zpracovaných jídlech. To jen zkracuje život a urychluje proces stárnutí těla.

Zdroj obrázku: Freepik

Pozor na vrásky a Alzheimerovu chorobu

Nejen to, kolik hodin spíme, ale také poloha, v jaké spíme, ovlivňuje proces stárnutí. Například spánek na levé straně zlepšuje cirkulaci krve tím, že nestlačuje aortu, tedy hlavní tepnu, která vychází ze srdce. Z tohoto důvodu se tato poloha doporučuje i těhotným ženám. Spánek na levé straně také podporuje funkci mozku a může být účinný při prevenci neurologických onemocnění včetně Alzheimerovy choroby.

Doporučený článek:  Odvrácená stránka digitální doby: přehlcení technologiemi je nejkratší cestou do ordinace psychiatra

Vždy, když se vystavujete intenzivnímu slunci, použijte krém s vysokým UV filtrem. To neplatí jen pro léto na pláži. Silnému slunečnímu záření jsme vystaveni po celý rok. Klíčem ke zdraví je v tomto případě zdravý rozum a zlatá střední cesta. Nedostatek ochrany před sluncem způsobuje, že pokožka stárne okamžitě po každém opalování.

Zdroj: https://legacyweb.augustahealth.com/health-focused/are-you-shortening-your-life-with-these-5-unhealthy-habits