Zdraví

Po prohýřené noci i na přejedení: při trávicích obtížích uleví jednoduché metody

Bolesti žaludku občas potrápí každého z nás, a to z různých důvodů. Sníme zkažený produkt, přejíme se nebo vypijeme příliš mnoho alkoholu. Pokaždé však nemusíte užívat analgetickou tabletu, protože existují přirozené způsoby, jak si pomoci.

Bolesti břicha

Pokud po velkém jídle trpíte nevolností nebo žaludečními křečemi, sáhněte po několika listech čerstvé bazalky. Tato bylina má analgetický a antispazmodický účinek díky obsahu eugenolu – chemické sloučeniny, která má anestetické vlastnosti. Stejná složka se nachází i v hřebíčku. Při bolesti břicha proto stojí za to vypít šálek černého čaje vařeného se lžičkou hřebíčku. Taková kombinace nejen zmírní bolest, ale také zlepší trávení a stimuluje sekreci žaludečních šťáv.

Chcete-li rychleji strávit jídlo, potřebujete teplo. I proto jsou teplá jídla lepší a snazší na trávení. Máme-li však různé poruchy trávení, stojí za to konzumovat produkt, který obsahuje látky, které v podstatě oklamou naše tělo stimulací vyšší teploty. Jedním z nich je koření, proto se v lidovém léčitelství doporučovala vodka s pepřem při bolestech břicha. Takové látky také obsahují chilli papričky, které se vyplatí přidat například do kávy, protože kofein také zlepšuje trávicí proces.

Zdroj obrázku: Freepik

Pomocná ruka po prohýřené noci

Po vypití příliš velkého množství alkoholu můžeme dostat kocovinu, která se hlavně projeví žaludečními problémy. Přirozeným řešením v tomto případě je kysané zelí. I když je to překvapivé a zřejmě na toto jídlo nebudete mít zrovna chuť, je to skvělá volba, protože reguluje práci trávicího systému a také čistí střeva od škodlivých a hnilobných bakterií.

Bylinky byly velkou pomocí již v dávném věku. Pro většinu lidí se však jedná pouze o plevel. Bylináři vám však dokážou hned naordinovat rychlou pomoc při kocovině. Například ostropestřec mariánský může při tomto stavu hodně pomoci. Chrání játra před škodlivými účinky toxinů a účinně odstraňuje jedy z těla. Můžete si jej koupit v sušené formě a připravit si z něj čaj, právě když to budete nejvíce potřebovat.

Zdroj: https://healthcareassociates.com/10-ways-to-get-rid-of-indigestion-fast/