Móda

Ve které zakořeněné módní mýty věříte i vy?

Módní mýty se často předávají z generace na generaci, a proto je tak těžké od nich upustit. Někdy se týkají barev a vzorů, jindy kombinace jednotlivých kusů oblečení. Jakmile ale přejdou do obecného povědomí, dá se je jen těžko vymýtit. Čemu tedy věřit a na co raději jednou provždy při oblékání zapomenout?

Opravdu černá zeštíhluje?

Jeden hluboce zakořenění mýtus tvrdí, že černá barva zeštíhluje. Bylo by krásné, kdyby jediná barva mohla magicky ovlivnit postavu, bohužel tomu tak ale není. Barvy samy o sobě nic nedokážou. Černé oblečení pouze zdůrazní tvar postavy – bohužel i ten nelichotivý. Pokud opravdu chcete tělo opticky zeštíhlit, kombinujte černou s bílou barvou. Pokud třeba spárujete tmavé kalhoty s bílou košilí, boky budou vypadat menší a naopak se zvýrazní horní část těla.

Doporučený článek:  Bob je ideální střih na léto, který nikdy nevyjde z módy. Inspirujte se účesem celebrit

Volné oblečení neboli oversize pomáhá maskovat nedokonalosti postavy. Spolu s popularizací tohoto konceptu se ale začal vytrácet jeho význam. Oversize totiž neznamená, že si pořídíme o dvě čísla větší kabát nebo mikinu. Takové oblečení jen zkreslí a naruší přirozené proporce těla. Volné oblečení se liší i střihem, nejčastěji sníženou linií ramen.

Musí být podpatky vždy správnou volbou?

Přestože jsou vysoké podpatky symbolem elegance, ne každé ženě lichotí. Při výběru se zaměřujeme nejvíce na výšku podpatku, mezitím ale záleží také na jeho tvaru a tloušťce. Klasické tenké a jehlové podpatky sluší štíhlým lýtkům. Majitelé svalnatějších nebo silnějších lýtek či širokého kotníku budou daleko lépe vypadat v silnějších podpatcích.

Doporučený článek:  Jaké jsou trendy v oblečení pro letošní rok?

Vliv proužků na postavu je vděčné téma. Nejčastěji slyšíme, že vodorovné pruhy rozšiřují, svislé zužují. Záleží ale spíš na šířce pruhů. Drobné ženy by měly zvolit úzké proužky, plnoštíhlé naopak mírně širší pruhy. Posledním mýtem je to, že pod bílou košili patří jedině bílá podprsenka. Volit bychom ale měli spíše tělovou barvu, která nebude kontrastovat s kůží.

Zdroj: https://zerrin.com/sustainable-fashion-meaning-myths-misconceptions/