Móda, Rady a tipy

Přestaňte se trápit s úmorným žehlením. Čtyři jednoduché kroky zařídí krásné prádlo i bez žehličky

Žehlení prádla je pro mnoho lidí nepříjemnou činností, které se snaží vždy vyhnout. Pro jiné jde o dokonalý způsob, jak si odpočinout od každodenní práce. Každý z nás ho vnímá úplně jinak. Máme dobrou zprávu pro všechny, kdo si žehlení neužívají. Prádlo můžete vyprat tak, že ho po usušení nebudete muset žehlit. Jak na to?

Méně je více

Chcete vytáhnout z pračky prádlo nepomačkané, abyste ho nemuseli žehlit? Prvním krokem bude ideální naplnění bubnu pračky. V tomto případě vždy platí rčení: méně je někdy více. Mnoho lidí se snaží do pračky naskládat co největší množství oblečení. To je velká chyba. Nejlepší je naplnit buben pračky do 3/4 jeho kapacity. Poté můžete prádlo vyprat, jak jste zvyklí.

Nezáleží na tom, jaký prací prášek používáte. Důležitá je teplota, na kterou perete. Jestli nemáte oblečení příliš znečištěné, můžete klidně zvolit nižší teplotu praní. Díky tomu nebude oblečení tak zmačkané a vy ho nebudete muset žehlit. Stačí, když zvolíte na pračce teplotu 30 stupňů a použijete běžný prací prostředek.

Zdroj obrázku: Freepik

Důležité je také správné věšení prádla

Po dokončení cyklu pračky bude klíčový i styl, jakým prádlo vyndáváte z pračky. Může to působit podivně, ale je to tak. Oblečení nedávejte do jednoho koše. Vyndávejte ho po jednom a s každým kusem oděvu zatřeste. Díky tomu se látka narovná a oblečení nebude tolik pomačkané. Poté se přesuňte k věšáku na prádlo. Tam vás čeká poslední krok k čistému a voňavému oblečení bez nutnosti žehlení.

Oblečení se snažte vždy pověsit tak, aby na celé látce nebyly žádné záhyby. Jakmile prádlo pověsíte rovnoměrně, látka se během sušení nádherně vyhladí a budete si moci trička, halenky, kalhoty i šaty vzít na sebe ihned po usušení, aniž byste museli použít žehličku. Díky těmto jednoduchým krokům si ušetříte hodiny práce každý měsíc. A svůj čas si budete moci užít s rodinou nebo ho věnovat svým koníčkům.

Zdroj: https://www.homestolove.com.au/how-to-avoid-ironing-for-good-3519