Krása, Rady a tipy

Plných a krásných rtů jde dosáhnou díky správnému make-upu. Líčení bude po celý den dokonalé

Velké a plné rty jsou jedním z nejžhavějších trendů posledních let. Někteří lidé volí k dosažení tohoto efektu ošetření estetickou medicínou, existuje však mnohem jednodušší způsob, který rty zvětší přirozenou cestou, a to pomocí jednoduchého líčení. Vše, co potřebujete, je správný make-up.

Před líčením rty připravte

Než začnete nanášet rtěnku, postarejte se pokožku rtů a udělejte jim šetrný peeling pro odstranění suché a šupinaté kůže. Zlepší se tím krevní oběh, rty se prokrví, zůstanou krásně vláčné, zdravé, vyživené a budou vypadat větší. Malé množství peelingu naneste na vlhké rty a krouživými pohyby vmasírujte do pokožky. Poté peeling opláchněte a naneste zvláčňující balzám na rty.

Rtěnky obsahují pečující olejíčky, které udrží rty krásně hydratované a díky pečujícímu složení se postarají o celodenní pocit pohodlí. I obyčejná hydratační rtěnka dokáže rty zvětšit. Vyberte si tu, která má v sobě mátu nebo chilli. Při aplikaci můžete cítit příjemné brnění, které není nijak nebezpečné, ale rty prokrví a dodá jim barvu.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak rty správně nalíčit

Správný make-up dokáže rty výrazně zvětšit. Nejprve naneste na rty malé množství make-upu a rty jím vykreslete. Poté je obkreslete konturovací tužkou na rty – tím jim dodáte ten správný tvar a zabráníte rozpíjení barvy. Začněte od středu směrem do stran. Tužka by měla mít stejnou barvu jako rtěnka. Poté naneste rtěnku dle vlastního výběru po celém obvodu rtů a do středu použijte rtěnku o něco světlejší barvy. Můžete použít i lesk zvětšující rty, který je určen přímo k tomuto účelu.

Po nalíčení se přesvědčte, že jsou rty správně orámované tužkou na rty. Poté doprostřed, pod spodní ret, naneste malým štětečkem trochu bronzeru. Nad horní ret, do takzvaného srdíčka, naneste rozjasňovač. Celé dílo zakončete třpytivým leskem na rty, který aplikujte hlavně do středu rtů. Tím vytvoříte 3D efekt, který opticky rty zvětší.

Zdroj: https://www.artdeco.com/en/makeup-tips/lip-makeup-tips/make-your-lips-look-bigger