Krása

Zářivě bílý úsměv jako z Hollywoodu: domácí prostředky vybělí zuby přirozeně a bez bolesti

Zářivý a bělostný úsměv? V domácím prostředí nelze změnit barvu o několik odstínů jako v případě profesionální zubní péče, která probíhá pod odborným dohledem zubního lékaře nebo hygienistky. I tak lze ale průběžně bělit a zbavovat zuby nevzhledných skvrn a rozjasnit je o několik tónů. Postačí k tomu obyčejné přípravky, které máte k dispozici v domácnosti!

Sněhobílý úsměv versus přirozenost

Před každým kosmetickým úkonem je nutné si položit otázku, co je jeho cílem. U zubů je nadmíru důležité vybrat správný odstín, zářivě bílé zuby vypadají nepřirozeně a mohou udělat opačnou službu, proto je vhodné se poradit s odborníkem a vybělit zuby jen o pár odstínů, aby bílé zuby nepřipomínaly vyleštěné dlaždičky nemocniční lékárny nebo karikaturu ze stomatologického časopisu. Současně je nutné pamatovat na to, že bělení zubů je možné provádět vždy až po odstranění zubních kazů a jiných potíží v zubní dutině.

Doporučený článek:  Během léta potřebuje pokožka speciální péči. Užijte si opalování beze strachu

Domácí bělení

Naše babičky používaly pro bělostný úsměv obyčejný citron. S ohledem na citlivost zubů a zubní skloviny se bělení zubů pomocí citronu nedoporučuje provádět příliš často, aby nedošlo k erozi vrchní vrstvy a následnému vzniku kazů. Také u ostatních přípravků je nutné postupovat při bělení obezřetně a používat je pouze jednou týdně pro odstranění tmavých skvrn a dosažení jemného vybělení. Které prostředky použít?

Zdroj obrázku: Freepik

Jedlá soda

Je pomocníkem při vaření i v domácnosti, má skvělé dezinfekční a čisticí účinky, stačí smíchat jedlou sodu s vodou a vytvořit pastu, s jejíž pomocí se čistí jednou týdně zuby krouživými pohyby po dobu několika minut. Zuby získají krásný lesk a hladký povrch, který lze pocítit při přejíždění povrchu skloviny jazykem.

Doporučený článek:  Zarostlé chloupky dokážou potrápit. Pomoc přinese peeling, čaj nebo ocet

Peroxid vodíku

Pro bělení zubů lze také vyplachovat ústa směsí vody a peroxidu vodíku (1 lžíce peroxidu na sklenici vody).

Jablečný ocet

Smícháním lžíce jablečného octa s vodou lze získat ústní vodu, kterou se vyplachují ústa. Jablečný ocet dobře odstraňuje skvrny od kávy, čaje nebo červeného vína.

Kuchyňská sůl

Vynikající bělidlo na zuby vznikne z kuchyňské soli a vody (na 1 lžíci soli pár kapek vody). Vytvořenou pastou si stačí vyčistit pořádně zuby krouživými pohyby, je dobré na závěr vyčistit i jazyk od bakterií. Navíc sůl eliminuje nepříjemný zápach z úst.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/whiten-teeth-naturally