Krása, Zdraví

Domácí majoránková mast uzdraví pokožku a nechá ji znovu zářit. Vyrobená je během chvíle

Známe mnoho léků a mastí. Každá se hodí na jiné zranění či bolístku. Ale majoránková mast má velmi univerzální použití. Díky obsahu mnoha vitamínů a minerálů a velkým antivirovým a protizánětlivým vlastnostem je vhodná skoro na každé poranění. Nejlepší ovšem je, že si tuto mast můžeme vyrobit sami doma. Na co je tato mast vhodná a jak si ji můžeme sami připravit?

Jak vyrobit majoránkovou mast doma?

Základem této zázračné mastičky jsou jen dvě obyčejné suroviny. Jako první do této masti patří samozřejmě majoránka a jako druhou surovinu budete potřebovat lanolin. Tyto suroviny si pro výrobu masti připravte ve stejném objemu. Smíchejte a nechte 24 hodin odpočívat v lednici. Druhý den směs vložte do vodní lázně a pomaličku zahřívejte, dokud nebude mít tekutou formu. Poté směs opatrně přelijte přes jemný cedník nebo gázu do předem připravených nádob. Nádoby, nejlépe zavařovací sklenice, uzavřete a nechte vychladnout. Takto připravenou mast lze používat jak u dospělých, tak i u dětí. Doporučuje se skladovat v temnu a chladu.

Zdroj obrázku: Freepik

K čemu majoránkovou mast můžeme použít?

Díky velmi nízkým nákladům na výrobu této masti, by ji mohli mít doma v lékárničce prakticky všichni. Nejen kvůli ceně, tato mast má totiž velkou škálu využití. Její antibakteriální a adstringentní vlastnosti se dají využít při léčbě zánětů nosních sliznic. Mast namažte v okolí nosních dírek a pocítíte okamžitou úlevu. Tuto mast lze ale také použít při léčbě hemeroidů, dermatitidy, kožních prasklin, popálenin, omrzlin, a dokonce se dá použít i na těžce se hojící rány. Majoránkovou mast určitě používejte jen zevně.

Majoránka jako nálev

Pro rychlé použití léčebných vlastností majoránky se nebojte použít ji jako nálev. Pomůže vám například při pálení žáhy, plynatosti, žaludečních vředech nebo při problémech s trávením.

Zdroj: https://www.wildturmeric.net/top-6-health-benefits-uses-of-marjoram-for-health-skin-hair/