Domov

Vytvořte si z balkonu malou květinovou zahradu. Oblíbené druhy zvládnou polední slunce i silný vítr

Chcete si ozdobit balkon rostlinami v květináčích? Pak častokrát můžete stát před docela velkou výzvou. Výběr v obchodech je totiž obrovský. Důležité je však vybrat rostliny, které se dovedou přizpůsobit podmínkám na vašem balkoně. Které budou pro vás ty nejlepší?

Při výběru květin na balkon se vyplatí vybírat odolné rostliny, které zvládnou i velmi náročné povětrnostní podmínky. Nejlepší je poohlédnout se po těch, které jsou odolné vůči mrazu, větru a vysokým teplotám. Které z nich dokonale zkrášlí váš balkon, a přitom hodně vydrží?

Afrikány

Afrikány jsou nenáročné na pěstování a velmi odolné vůči nepříznivým povětrnostním podmínkám. Mají rády slunné polohy a vítr není jejich nepřítel. K výsadbě jim stačí běžná zahradní zemina. Měly by se zalévat dvakrát týdně, a to dostatečně vydatně.

Muškáty

Muškátům se daří na slunných místech, ale dobře budou zvládat i mírně zastíněná stanoviště. Přestože pocházejí ze severní Afriky, je o ně extrémně snadné pečovat, což z nich dělá správnou volbu pro ty, kteří se rádi obklopují spoustou květin, i když nemají čas ani talent na pěstování rostlin. Nezapomeňte je však často a vydatně zalévat, klidně dvakrát denně.

Zdroj obrázku: Freepik

Fuchsie

Pokud chcete, aby váš balkon vypadal opravdu fenomenálně, vsaďte na fuchsie. Mají rády místa, kam nedopadá silné polední slunce, a preferují mírně kyselou půdu. Jelikož mají velké množství listů, jejich nároky na vodu jsou poměrně vysoké. Mají rády časté zalévání a kropení listů vodou.

Macešky

Těmto mimořádně půvabným a barevným rostlinám se nejlépe daří na východních a západních balkonech, protože nemají rády celodenní působení silného slunce. Nejlépe kvetou ve světlém polostínu. Macešky se většinou prodávají v malých květináčích, ze kterých je třeba je rychle přesadit do větších nádob tak, aby rostlina měla kolem sebe 15–‍20 cm prostoru. Je třeba je pravidelně zalévat, aby byl jejich substrát neustále mírně vlhký, ale ne úplně mokrý.

Zdroj: https://balconygardenweb.com/best-flowers-for-balcony-garden/