Krása

Keratin navrátí vlasům krásu a jemnost. Dopřejte si tu nejlepší péči

Keratin se nejčastěji používá na suché a poškozené vlasy. Dříve než se ale rozhodnete pro keratinovou kúru v kadeřnickém salonu, stojí za to se blíže podívat na to, jak vlastně keratin působí a jak ovlivňuje strukturu vlasů.

Co je keratin?

Keratin je protein zodpovědný za stavbu vlasů a nehtů. Keratin se stará o mechanickou pevnost vlasů a nehtů a činí je méně lámavými a křehkými. Mnoho kadeřnických salonů používá například keratinovou kúru na narovnání vlasů a získání hladkých pramenů, které jsou odolné proti třepení a lámání.

Doporučený článek:  Bramborová mouka je tajnou přísadou v péči o vlasy, které budou zářit krásou

Kdy vám keratin prospěje?

  • Vaše vlasy jsou suché, poškozené, bez lesku.
  • Těžko se rozčesávají.
  • Často používáte fén, kulmu, žehličku nebo jiné způsoby tepelné úpravy.
  • Jsou náchylné k třepení.
  • Často je barvíte.

Keratinovou péči lze použít na různé délky vlasů. Výrazně se tak zlepší jejich celková kondice. Někdy může aplikace keratinu na vlasy způsobit, že jsou příliš jemné a mohou vypadat zplihle. Není to chyba keratinu, jednoduše tak reagují vaše vlasy. V tomto případě je dobré použít silný šampon s čisticím efektem, který keratin částečně vymyje.

Doporučený článek:  S vráskami se nemusíte smířit. Obličejová gymnastika je dokáže vyhladit i předejít novým
Zdroj obrázku: Freepik

Jak keratin působí?

Keratin je běžnou složkou vlasové kosmetiky – kondicionérů, šamponů a masek. Přesněji se jedná o keratinové hydrolyzáty, které ve formě částic pronikají hluboko do vlasové struktury a obnovují poškození. Ošetření umožňuje zvětšit objem vlasů a posílit je od kořínků ke konečkům. Systematická péče a používání vhodných přípravků může přinést skutečně skvělé výsledky. Tyto sloučeniny navíc udržují přiměřenou úroveň hydratace vlasů a podporují jejich přirozenou krásu.

Jak keratin správně používat?

Hotovou kosmetiku, která obsahuje keratin, lze používat samostatně doma. Použít můžete i tekutý keratin, který je k dostání v některých drogeriích. Prodává se v lahvičkách a ampulích, stejně jako ve spreji. Pokud si vlasy fénujete, ​​je to skvělé, protože vlivem tepla se keratin vstřebá do nejhlubších vrstev vlasů.

Zdroj: https://itsa10haircare.com/blogs/blog/what-is-keratin-and-how-does-it-help-my-hair