Stravování, Zdraví

Detoxikace zrychlí metabolismus a vlije do žil novou energii. Žádná složitá dieta přitom není potřeba

Rychlejší metabolismus, lepší nálada a vyšší energie závisí jen na tom, co pravidelně konzumujete. Vyvážený jídelníček bude základem pro zdravé tlusté střevo, které je klíčové pro celkové zdraví těla. Podívejme se, na co byste měli myslet při sestavování každodenního jídelníčku. Při správném výběru nebudete mít problémy se zažíváním a vaše střeva budou doopravdy zdravá.

Nemocné tlusté střevo bude problém celého těla

Chcete vědět, jak rozpoznat nemocné tlusté střevo? Existuje mnoho příznaků, které vám řeknou, že máte nějaký problém s trávicím traktem. Bohužel většina z nich je charakteristická i pro jiná onemocnění. Při špatné funkci tlustého střeva ucítíte nepříjemný vnitřní tlak, ale také:

  • tlak na řitní otvor,
  • pálení žáhy nebo konečníku,
  • plynatost a bolesti břicha,
  • nevolnost a zvracení,
  • zácpu nebo průjem.
Doporučený článek:  Sladkého ovoce jsou plné pulty obchodů i tržiště. Ani diabetici nemusí přijít zkrátka
Zdroj obrázku: Freepik

Jak vyčistit tlusté střevo?

Pro zdravá střeva potřebujete dostatek tekutin a jídlo bohaté na vlákninu. V opačném případě se bude střevo plnit. Nejčastějším problémem je zácpa, kterou trpí obrovské množství lidí. V závislosti na tomto problému se budete cítit unavení a budete mít také špatnou náladu. Metabolické zbytky a usazeniny v tlustém střevě budou uvolňovat toxiny a mohou způsobit mnoho onemocnění.

V lékárně můžete najít léky na podporu a čistění tlustého střeva. Mnohem lepší ale budou domácí očisty, které neobsahují žádnou chemii, a nebudete se muset obávat vedlejších účinků. Pro vyčištění tlustého střeva z dlouhodobého hlediska musíte jednoduše změnit své stravovací návyky. Bez toho to rozhodně nepůjde. Díky tomu se zbavíte nepříjemných problémů jednou provždy.

Doporučený článek:  Rajčatová šťáva patří do zdravého jídelníčku

Dieta pro zdravá střeva

Není to vůbec složité, i když se to na první pohled může zdát. Ve skutečnosti vám bude stačit, když začleníte do jídelníčku potraviny, které jsou bohaté na vlákninu. Důležitá je přítomnost ovoce a zeleniny. Syrová zelenina (paprika, cuketa, hlávkový salát, mrkev, rajčata, červená řepa ad.) i sušené švestky, fíky nebo datle jsou skvělým řešením, jak odstranit ze svého traktu usazeniny.

Zdroj: https://www.supergoodstuff.com/news/why-detox-is-an-important-step-to-preventing-illnesses-1624490784782.html