Krása, Stravování

Ořechy jsou nesmírně zdravé, některé ale dokážou s tělem pořádně zamávat

Ořechy se hojně doporučují jako svačina bohatá na cenné živiny, jako jsou vitamíny, mikroelementy a nenasycené mastné kyseliny. Existují ovšem druhy ořechů, které obsahují hodně kalorií a mohou se stát nepřítelem všech, kdo si drží štíhlou linii a záleží jim na jejich vzhledu. Určité typy oříšků byste proto měli konzumovat v menším množství, abyste se vyhnuli zbytečnému přibírání na váze, které by vás pravděpodobně nepotěšilo.

Makadamové ořechy

Makadamové oříšky mají ze všech ořechů na světě nejvyšší obsah tuku. I přesto, že se jedná o přirozené tuky, nesmíte to s nimi přehánět. Vysoký podíl tuku se promítá do vysokého podílu kalorií, a to přes 700 kalorií na 100 g. Vzhledem k vysokému obsahu vápníku, železa, hořčíku a vitamínů B a E jsou tyto ořechy velmi důležitou součástí stravy, ale rozhodně byste je neměli jíst na kila. Pár kousků vám postačí, abyste získali cenné složky a příjemně se nasytili.

Doporučený článek:  Parné léto milujeme, pokožka ale trpí. Před horkým sluncem potřebuje chránit
Zdroj obrázku: Freepik

Pekanové ořechy

Z hlediska množství tuku a kalorií jsou pekanové ořechy na druhém místě. Obsahují 691 kalorií na 100 g. Zároveň se jedná o jeden z nejzdravějších ořechů, které můžete konzumovat. Obsahuje mnoho antioxidantů, vitamíny A a E, kyselinu listovou a cenné minerály, jako zinek, měď, selen a železo. Nic jiného se jim také nevyrovná v oblasti polyfenolů. Konzumace malého množství těchto oříšků vašemu tělu přinese mnoho důležitých složek a posílí vaše zdraví.

Brazilské ořechy

Brazilské ořechy se umístily na třetí příčce. Obsahují 659 kalorií na 100 g. Najdete v nich hodně vápníku, hořčíku, draslíku, vitamínu E a mastných kyselin. Navíc se jedná o nejlepší zdroj selenu, který můžete najít. Musíme si připomenout, že vysoký obsah tuku a kalorií rozhodně neznamená, že byste tyto druhy ořechů neměli jíst. Jedná se o velmi zdravé potraviny, které do jídelníčku každého z nás neodmyslitelně patří. Musíte si jen trochu hlídat, kolik jich sníte.

Zdroj: https://www.myfooddata.com/articles/nuts-seeds-high-in-calories.php