Krása, Zdraví

Banánová dieta zatočí s kily i se stresem. Vybírat můžete mezi třemi variantami

Stav fyzického, ale také psychického rozpoložení člověka závisí ve velkém na tom, co jíme. Banánová dieta nejenže uklidní mysl, ale také díky ní můžeme zhubnout několik kilogramů. Prozradíme, jak se pomocí této diety zbavíte stresu a navíc si odlehčíte. Možná budete potřebovat i nové kousky do skříně.

Základem této diety jsou banány, můžete si vybrat dokonce variantu

Základem diety je banán. Pak záleží na tom, jakou si vyberete variantu – 3, 7 nebo 30 dní. V první verzi se budete muset nejvíce omezit, protože během tří dnů byste měli sníst 3 banány a vypít tři sklenice mléka. Tekutiny byste měli doplňovat minerálními vodami. Efekt je následující – zhubnete tři kilogramy.

Sedmidenní dieta už není tak omezená, můžete si připravit tři jídla, která musí obsahovat banán. Přidejte jogurt, lžičku medu a ovesné vločky. Můžete si dát malé jablko a samozřejmě vodu. Měsíční banánová dieta je odborníky nejpřijatelnější. Banánové jídlo si dáváte pouze jednou denně, a to ráno jako snídani. Důležité je vynechat alkohol a sladkosti.

Zdroj obrázku: Freepik

Opravdu banánová dieta pomůže proti stresu?

Banány jsou skvělými potravinami, protože jsou plné vitaminů a minerálů. Jejich součástí je také hořčík a vitaminy skupiny B. Ty jsou potřeba právě ke zmírnění stresu. V banánech najdete také draslík a vitamin C. Proto zlepšují koncentraci, udržují hladinu krevního tlaku v normě a navíc podporují činnost srdce.

Vedlejším účinkem, který někteří ocení, je hubnutí. Tato dieta možná zní drasticky, ale díky ní si můžete udržet zdravou váhu. Banán v kombinaci s ovesnými vločkami nebo jogurtem dodá tělu všechny potřebné živiny, především vlákninu. Reguluje trávicí systém a nebudete muset už nikdy počítat kalorie. Za několik dní se sami naučíte, kolik toho máte denně sníst. Dietu byste ale měli brát jen jako odrazový můstek. Základem zdravého hubnutí je pravidelná strava a cvičení.

Zdroj: https://www.wise-geek.com/what-is-the-banana-diet.htm