Krása, Stravování

4 zabijáci krásných vlasů: tyhle potraviny vedou k nadměrnému vypadávání, rychle s nimi skoncujte

Špatné stravování a nevhodná péče mohou být velmi negativní faktory pro zdraví celého těla. Padání vlasů je častým problémem žen i mužů. Mezi další faktory patří také vysoká teplota žehličky na vlasy nebo horký vzduch z fénu. Podívejme se na několik kategorií potravin, které byste měli ze svého jídelníčku vyřadit, pokud chcete mít krásné vlasy a zdravé tělo.

Slazené nápoje jsou pro vlasy nezdravé

Pití slazených nápojů není z dlouhodobého hlediska zdravé pro celé tělo. Trpí tím také vlasy, protože častá konzumace cukru může vést k inzulínové rezistenci a mnoha dalším stavům, které vedou k horší výživě pro vlasové folikuly. V důsledku to znamená méně živin, vitamínů i minerálů, což může zpomalit růst a způsobit vypadávání vlasů.

Doporučený článek:  "Moje vegetariánské jídlo milují i masožrouti." Zelenina s bylinkami není přílohou, ale hlavním chodem

Další věcí, kterou byste měli vyřadit z jídelníčku, jsou slané pochutiny. Tyto potraviny mají vysokou energetickou a nízkou nutriční hodnotu. To znamená, že tělu dodáte hodně kalorií, ale málo vitamínů a minerálů. Pravidelná konzumace těchto produktů může způsobit nadváhu a obezitu. To dále vede k hormonálním poruchám, které ovlivní celé tělo včetně vlasů.

Zdroj obrázku: Freepik

Alkohol a fastfood nemají ve stravě co dělat

Pití alkoholu s sebou nese mnoho rizik. Může také oslabit vlasy, protože vám nebudou správně fungovat játra. Funkce jater je přitom velmi důležitá pro celé tělo. Chronická konzumace alkoholu přináší riziko nutričních nedostatků, které se promítnou i do zdraví vašich vlasů. V každém případě byste tento zlozvyk měli omezit.

Doporučený článek:  V hlavní roli přirozenost. Dokonalé obočí nechá vyniknout očím a přesně sedne k tvaru obličeje

Všichni víme, že fastfood, smažená jídla a polotovary jsou pro naše tělo škodlivé. Častá konzumace smažených jídel může souviset se vznikem zánětů v těle a podporovat tvorbu volných radikálů, takže se tím zvyšuje riziko vzniku rakoviny. Nezdravé jídlo i alkohol budou negativně ovlivňovat fungování buněk v těle, což bude mít za následek oslabení a vypadávání vlasů.

Zdroj: https://www.pantene.in/en-in/hair-fall-problems-and-hair-care-solutions/hair-fall-causing-food/