Krása

Suchá chodidla trápí ženy nejen v létě. Pokožku uzdraví a vyhladí přírodní produkty z kuchyně

Suché nohy jsou nepříjemným problémem pro obrovské množství lidí bez ohledu na věk a pohlaví. Pokud jimi trpíte, je to pravděpodobně proto, že vystavujete svá chodidla suchému vzduchu, tlustým ponožkám a teplým botám. Mnoho lidí se s touto potíží potýká po mnoho týdnů i měsíců. My vám poradíme, jak se suchosti zbavit za jediný týden. Budete mít opět hladkou a jemnou pokožku bez bolestivých prasklin. Jak na to?

Rozmarýn

Rozmarýn má mnoho lidí ve své kuchyni, a přitom netuší, že ho mohou využít i během péče o svá chodidla. Tato bylina obsahuje oleje, které zlepšují krevní oběh a okysličují pokožku. Bylinná koupel s rozmarýnem a solí změkčí, hydratuje a vyhladí pokožku nohou. Stačí 2 lžíce sušených bylinek zalít sklenicí vroucí vody. Odstavte na 5 minut, sceďte a nalijte do misky. Přidejte 2 litry teplé vody a 2 lžíce kuchyňské soli. Poté do směsi ponořte chodidla na 10 minut.

Doporučený článek:  Zázraky přírody ve formě bylinek vám pomohou zhubnout
Zdroj obrázku: Freepik

Nohy osušte ručníkem, ale neoplachujte. Vezměte si lžičku olivového oleje a vmasírujte ho do pokožky. Po první koupeli bude pokožka jemná, až vás to zajisté překvapí. U popraskaných pat musíte kúru opakovat ještě dvakrát, a to obden. Masáž chodidla provádějte z levé na pravou stranu, abyste nepoškodili epidermis. Nezapomínejte také suchou kůži pravidelně hydratovat a namáčet si nohy například do solné koupele. Uvidíte, že vám to hodně pomůže, i když nebudete provádět žádné masáže.

Kyselý peeling

Suchá pokožka by se neměla drhnout pemzou, i když vás to zaručeně napadne jako první možnost ošetření. Bohužel ji tímto způsobem ještě více poškodíte. Mnohem lepší je vyzkoušet peeling s citronem a jablečným octem. Smíchejte 2 lžíce cukru se lžící olivového oleje. Poté přidejte lžičku citronové šťávy a lžičku octa. Masírujte chodidla touto směsí po dobu 2 minut a poté opláchněte teplou vodou. Tuto metodu opakujte každých 10 dnů.

Zdroj: https://swirlster.ndtv.com/beauty/goodbye-dry-feet-try-these-4-natural-home-remedies-for-beautiful-skin-2201282