Krása

Silné vlasy plné lesku už nemusí být pouhý sen. Pečující masku najdete přímo v lednici

Nevíte, jak přírodně vyživit své vlasy, aby byly regenerované, husté a lesklé? Chcete jim dopřát kvalitní péči? Můžete vyzkoušet prostředky, které najdete doma v kuchyni. Například vaječný žloutek je plný vitaminů a minerálů. Pravidelným používáním budou vaše vlasy posílené. Je to skvělý prostředek na poškozené vlasy, kterým jim dodáte sílu.

Domácí masky na vlasy jsou tím nejlepším, co jim dopřát

Domácí masky jsou pro vlasy mnohem vhodnější metodou než ty kupované z obchodu. Neobsahují žádné chemické látky nebo jiné složky, které by mohly vlasy poškodit. Navíc domácí masky většinou tvoří suroviny, které jsou jedlé, a jsou tak vhodné nejen pro vlasy, ale také pokožku celého těla. Díky maskám budou vlasy posílené a budete se těšit z jejich pevnosti a zdraví.

Doporučený článek:  Lněná semínka působí zázračně nejen zevnitř. Domácí maska rozzáří vlasy i pleť

Zbavíte se nadměrného vypadávání vlasů a dalších problémů spojených s vlasy. Oproti maskám z obchodu jsou také velmi levné – jedna taková maska vyjde na několik korun, možná i haléřů. Snadno si je doma vyrobíte, můžete mít pokaždé jinou a pokaždé čerstvou. Sami uvidíte, jaké potraviny jsou pro vaše vlasy vhodné. Právě slepičí žloutky jsou pro vlasy zázrakem.

Zdroj obrázku: Freepik

Proč je žloutek pro vlasy tolik zdravý?

Slepičí žloutek je plný látek, které jsou pro vlasy prospěšné. Je to levný způsob, jak své vlasy ošetřit. Obsahují vitaminy A, D, E nebo K, také zinek nebo síru. Tyto látky mají vyhlazující a regenerační účinek, který podpoří zdravý růst vlasů. Žloutek navíc bude bojovat proti lupům. Vyrobit si masku ze žloutků není vůbec složité.

Doporučený článek:  Příjemné ranní rituály zatočí s kily navíc. Těšit se můžete na rychlý metabolismus a dobrou náladu

Žloutková maska bude obsahovat právě jen žloutky. Stačí je rozšlehat a nanést na vlasy. Nebojte se použít také více vajec, bude záležet na tom, jak dlouhé vlasy máte. Dávejte si ale pozor, abyste na vlasy nedávali celé vejce, protože pak by se vám velmi složitě oplachovaly. To udělejte asi po 15 minutách. Nesmíte ale používat horkou vodu, jinak byste žloutky srazili.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/egg-yolk-for-hair