Krása

Zázraky přírody ve formě bylinek vám pomohou zhubnout

Pokud se snažíte zhubnout, určitě jste se začali více zajímat o vaši stravu. Ta má být rozmanitá a musí obsahovat od všeho trochu. Přemýšleli jste ale o tom, že do své stravy zařadíte i čerstvé bylinky? Pokud ne jistě byste to měli zkusit. Přinese vám to řadu výhod.

O silách bylinek by nám naše babičky řekly hodně

Bylinky se v lidských životech používaly od nepaměti. Díky schopnostem jako zrychlení metabolismu, spalování tuků a obsahu prospěšných látek vám výborně pomohou i při hubnutí. Je třeba si však dát pozor, pokud užíváte nějaký druh léků, protože některé bylinky dokážu ovlivňovat jejich účinky. Takže pokud si nejste jisti, je dobré se nejprve poradit s vaším lékařem. Určitě se ale snažte jako první používat přírodní cestu před různými chemickými spalovači tuků a jinými doplňky, které jsou reklamně propagovány.

Chcete-li zhubnout právě na jaře, přeslička vám v tom dokáže skvěle pomoci. Má vysoký obsah křemíku, který má diuretický účinek, a tak vám pomůže nejen při hubnutí ale také v boji s celulitidou. Obsahuje také živiny jako draslík, hořčík a železo, které je dobré mít zařazené v jídelníčku. Z přesličky si může připravit čaj na hubnutí. Stačí, když zalijete dvě polévkové lžíce sušené přesličky horkou vodou a necháte 15 minut louhovat. Čaj byste měli pít třikrát denně.

Zdroj obrázku: Freepik

Obyčejné plevele s neobyčejnými schopnostmi

Kopřiva, pampeliška a máta jsou často přehlíženy bylinkami. Při hubnutí byste na ně určitě ale neměli zapomínat. Kopřiva má diuretický účinek a pomáhá z těla odstraňovat přebytečnou vodu. To vašemu procesu shazování zbytečných kil určitě pomůže. Pití kopřivového čaje reguluje a urychluje také práci trávicího systému. Na přípravu čaje zalijte několik listů teplou vodou a nechte 15 minut louhovat. Šálek zakryjte talířkem. Po vyluhování listy vyjměte a následně můžete pít. Pijte jej dvakrát denně.

Pampeliška mě velmi dobrý vliv na trávení potravy a produkci žaludeční šťávy. Čaj z této bylinky dokonce čistí tělo od toxinů a pomáhá zlepšovat funkci jater. Čaj si připravíte jednoduše. Tři dobře umyté květiny a listy vložte do sklenice. Zalijte vroucí vodou a nechte znovu 15 minut louhovat. Pampelišku vytáhněte ze sklenice a vypijte. Tento čaj je dobré pít ráno a večer. Máta zase reguluje práci střev, zlepšuje trávení a usnadňuje produkci žluči v játrech. Vůně máty vám umí dokonce pomoci eliminovat pocit hladu. Čaj si připravíte stejně jako čaje z předchozích bylinek. Mějte však na paměti, že všeho moc škodí. Proto tyto čaje nepijte dlouhodobě a po určité době si od nich dejte pauzu.

Zdroj: https://healthiersteps.com/best-herbs-for-weight-loss/