Krása, Rady a tipy

Vrásky v dekoltu vyhladí peeling a domácí maska

Ženy ve zralém věku už musí koukat na to, jak vypadají. Vrásky se objevují nejen v obličeji, ale také na jiných místech na těle, kde je rozhodně mít nechcete. Jedním takovým místem je právě dekolt, protože tam se kůže stahuje velmi rychle a je rychle vidět, když o svou pokožku nepečujete. Nejvíce ohrožené ženy jsou ty, které kouří cigarety a oddávají se slunečním paprskům.

Jak můžete redukovat vrásky ve výstřihu?

Dejte si pozor, jak denně stojíte nebo držíte tělo při chůzi, tvorbu vrásek pak ovlivňuje také pozice při čtení knihy nebo jiných činnostech. Jestli se často opalujete nebo milujete cigarety, snadno se stane, že se vrásky budou v dekoltu tvořit o něco více než u jiných žen. Svou pokožku byste měly pravidelně hydratovat a starat se především o epidermis, což je první vrstva kůže, která se postupně odlupuje.

Doporučený článek:  Lak na vlasy má doma praktické využití. Pohovku zbaví chlupů a nábytek prachu

Na vyhlazení vrásek v dekoltu můžete použít hned několik domácích způsobů, které používaly už naše babičky, které se s jejich pomocí snadno vrásek zbavily. Zkusit také můžete medovou masku nebo citronovou šťávu, která by měla pomoci. Doma ale můžete použít i další prostředky, které pomohou k pevnější pokožce ve vašem výstřihu, a konečně si zase budete moci dovolit i jiné oblečení.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak si vyrobit masku nebo peeling?

Na výrobě masky nebo peelingu není nic složitého a hravě to zvládnete i vy doma. Odumřelou vrstvu kůže je nutné pravidelně odstraňovat, aby se mohla tvořit nová, a zároveň tím také pokožku masírujete a ona pak nebude mít tendence se zvrásňovat. Domácí metody jsou navíc mnohem účinnější než masky nebo peelingy z lékárny. Můžete si vyrobit peelingy z různých surovin, které jen nanesete na pleť a máte hotovo.

Doporučený článek:  Suché a popraskané paty trápí mnoho žen. Někdy znamenají ale víc než estetický problém

Masku si můžete vyrobit například z petržele, mléka, medu a citronové šťávy. Suroviny smíchejte tak, aby vznikla jemná kaše, nechte ji chvíli na pokožce působit a smyjte vlažnou vodou. Důležitá je pravidelnost, jedině tak dosáhnete správných účinků a dekolt bude více vypnutý.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/beauty-skin-care/chest-wrinkles