Stravování

Jarní detoxikace pročistí tělo a dodá novou energii

Střeva jsou velmi důležitým orgánem, o který je potřeba pečovat. Ne nadarmo se jim říká „druhý mozek“. Právě kvůli tomu je nutné se o ně starat, aby mohly plnit svou funkci. Pomáhají nejen při trávení, ale také při dalších činnostech v těle. Jaro je obdobím, kdy většina z nás chce změnit svůj životní styl.

Je dobré o střeva pečovat, protože pomáhají odstranit toxiny z těla

Střeva jsou pro náš organismus velmi důležitá. Vyčistí naše tělo a díky tomu také můžeme být v dobré psychické pohodě. Nebudou nás trápit žádné bolesti, které by nás omezovaly v normálním životě. Jak se o střeva starat a co jim poskytne jarní detoxikace a očista? Pojďme se na to podívat.

Doporučený článek:  Tyhle potraviny jsou nejlepším požíračem tuku. Většina žen o ně ale málokdy zavadí

Samozřejmostí je zdravá strava. Ta velmi ovlivňuje nejen střeva, ale celkové fungování našeho organismu. Pokud tělu nedáte správný počet vitaminů, minerálů a stopových prvků, snadno se může stát, že některé orgány budu pracovat jinak, než je obvyklé. Objeví se různé druhy nemocí, které bude těžké vyléčit. Co stane, pokud zanedbáte právě střeva? Nemusí se pak jednat přímo o problém s nimi, ale rozhodně to poznáte.

Zdroj obrázku: Freepik

Stav střev je vidět na naší pokožce

Jaro je ideálním obdobím k tomu, abyste očistili nejen střeva, ale také další orgány. K tomu jsou vhodné různé nápoje, které jsou tvořené především zdravou zeleninou nebo ovocem. Mezi takové nápoje řadíme smoothies nebo fresh džusy. Připravte si nápoje a potraviny, které dostanou vaše orgány znovu do kondice.

Doporučený článek:  Těchto 5 produktů ničí ledviny. Vyřaďte je z jídelníčku ještě dnes

Vyhýbejte se konzumaci kávy, černého čaje nebo sladkostí. Neměli byste ani kouřit nebo často pít alkohol, protože ten zatěžuje nejen játra, ale také střeva. Na jaře se dejte do nějaké sportovní aktivity, postačí obyčejná chůze nebo běh. Velmi oblíbeným sportem je pak jízda na kole. Tělo vám za aktivitu poděkuje nejen shozenými kilogramy, ale také lepší funkcí organismu.

Zdroj: https://www.medicalnewstoday.com/articles/323746#safety-and-risks