Domov, Rady a tipy

Sediment od kávy nebo čaje v hrníčcích vyčistí citron, jedlá soda nebo sůl

Usazeniny na hrnkách nebo skleničkách od čaje či kávy mohou nadělat velkou paseku, zvlášť v případě, že k jejich odstranění dochází mnohem později, než se vůbec vytvořily. Pomocí domácích prostředků se jich můžete zbavit, už naše babičky věděly, jak je vyčistit, aniž by musely používat chemii, která dříve byla těžko dostupná.

Sediment se usazuje hlavně na hrnkách

Tmavé skvrny na hrnku nebo skleničce se nejdříve můžou jevit jako nepatrný problém, ale v důsledku to může znamenat, že nečistoty nepůjdou odstranit vůbec a hrnek nebo sklenici budete muset vyhodit. Proto se vyplatí mít doma prostředky, které vám pomohou s jejich vyčištěním. Domácí prostředky jsou na to nejvhodnější, protože jsou nejen snadno dostupné, ale také levné.

Pití čaje nebo kávy je denním rituálem většiny z nás. Proto se vyplatí vědět, jak můžete umýt hrnky nebo sklenici po vypití. Usazeniny se velmi snadno dostanou do hrnku, a pokud je neodstraníte hned, nemusíte se jich pak zbavit vůbec. Využít k tomu můžete například citronovou šťávu. Citron pomůže skoro v celé domácnosti. Stačí vymačkat šťávu do hrnečku, dolít vodou a nechat hodinu působit. Usazenina zesvětlá a pak bude jednoduché ji odstranit.

Zdroj obrázku: Freepik

Pomoci může jedlá soda nebo kuchyňská sůl

V případě, že doma nemáte citron, si můžete pomoci také obyčejnou kuchyňskou solí nebo si připravit kašičku z jedlé sody. Tu můžete smíchat nejen s vodou, ale také s citronem. Výslednou pastu pak naneste na nečistoty a budete překvapení, jak rychle funguje. Další možností je využití zubní pasty, která v sobě obsahuje látky, které zničí usazeniny.

Zubní pastu stačí nanést na houbičku a vydrhnout s ní vnitřek hrnku nebo skleničky. Důležité bude být důsledný, protože jedině tak budou hrnky opravdu čisté. Nezapomínejte ani do myčky nádobí přidávat sůl nebo leštidlo a po použití domácích prostředků hrnky umyjte.

Zdroj: https://www.bhg.com/homekeeping/house-cleaning/tips/how-to-remove-coffee-stains-from-mugs/