Domov

Dokonale rovné záclony i bez žehličky: jednoduchý trik s lakem na vlasy překvapí

Generální úklid zahrnuje vždy i mytí oken a praní záclon. Čisté a sněhově bílé záclony jsou základem útulného domova. Ukázalo se, že existuje velmi jednoduchý trik, díky kterému budou záclony vypadat stále jako nové, nebudete je muset žehlit a nebude se na nich tolik držet prach. Podívejte se, jak udržet záclony krásné a svěží po velmi dlouhou dobu.

Lak na vlasy na záclony

Na začátku celého procesu bude samozřejmě praní při teplotě 30 stupňů na nízkou rychlost. Nezapomeňte je předem namočit a prát v pracím prostředku na bílé prádlo, aby vypadaly nádherně. Lak na vlasy přijde na řadu jako druhý. Díky němu si odpustíte nepříjemnou a zdlouhavou péči o záclony. Váš domov bude vypadat během chvilky mnohem lépe, aniž byste se museli extrémně snažit, a to jen díky čistým a nádherně bílým záclonám. Díky laku na vlasy si tento pocit a bělostný vzhled budete užívat po velmi dlouhou dobu. Jak toho docílit?

Doporučený článek:  Škrob na textil si můžeme připravit i domácí
Zdroj obrázku: Freepik

Po vyprání a usušení záclon je důkladně postříkejte lakem na vlasy. Musíte myslet na to, aby byl bezbarvý. Díky tomu budou záclony tuhé a rovné, takže nebudete muset vůbec používat žehličku. Žehlení záclon je velmi nepříjemné a zabere to hodně času. Z tohoto důvodu to mnoho lidí nedělá a spoléhá na to, že se záclony samy vyvěsí, ale pokud chcete být s výsledkem skutečně spokojení, použijte lak na vlasy. Je to velmi jednoduché, levné a rychlé řešení nepříjemného problému.

Doporučený článek:  Ucpanou toaletu pomůže uvolnit plastová láhev

Svěžest a čistota zaručena na hodně dlouho

Další výhodou této metody je fakt, že záclony díky laku na vlasy zůstanou velmi dlouho svěží a čisté. Vytvoříte totiž tímto způsobem ochranný povlak, který zabrání usazování prachu na povrchu látky, a barva zůstane sněhově bílá po mnohem delší dobu než obvykle. Vyzkoušejte tento jednoduchý trik a nebudete litovat. Navíc si ušetříte hodně námahy, úsilí a času, což je při velkém úklidu velmi důležité.

Zdroj: https://www.craftymorning.com/hairspray-hacks/