Zdraví

Rajčatová šťáva patří do zdravého jídelníčku

Možná si neumíte představit, že si denně dáváte čerstvou rajčatovou šťávu. Pravdou ale je, že šťáva obsahuje nejen samotná rajčata, ale hlavně spoustu vitaminů a minerálů, které vaše tělo ocení! Jaké má rajčatová šťáva vlastnosti a jak vlastně chutná? To jsou otázky, na které vám přinášíme odpovědi. Zdravotní výhody jsou častým důvodem, proč ji lidé alespoň ochutnají.

Kvalitní rajčatová šťáva vás zbaví mnoha problémů

Rajčatová šťáva, která bude vyrobená z kvalitních rajčat, může vašemu tělu pouze prospět. Obsahuje vitaminy, minerály a také silné antioxidanty, které bojují proti volným radikálům. Lykopen je pak další látka, kterou šťáva obsahuje. Vitamin C nebo A podpoří vaši imunitu a navíc vypitím šťávy pokryjete velkou část denní dávky těchto látek. Vitamin E je známý jako vitamin mládí, proto se vyplatí ho užívat nejen ve formě kapslí, ale najdete ho také v rajčatech.

Doporučený článek:  Když i slabé světlo bije do očí: fotofobie může mít více příčin, řešit je ji třeba okamžitě

Rajčatová šťáva poskytne vašemu tělu spoustu látek, které využije k tomu, aby dobře fungovalo. Čím starší jsme, tím je pro nás složitější dostat do těla všechny látky, které potřebuje. Jestli si nechcete rajčatovou šťávu dělat sami doma, určitě si ji můžete zakoupit. Musíte ale myslet na to, že může obsahovat chemické látky, které zdraví neprospívají. Čtěte tedy etikety a vyvarujte se nadbytku cukru nebo konzervačních látek.

Zdroj obrázku: Freepik

Proč se vyplatí pít rajčatovou šťávu?

Rajčatová šťáva nejenže podpoří vaše zdraví jako celek. Díky ní budete mít zdravější srdce, protože snižuje krevní tlak, ale také zabraňuje infarktu a mozkové mrtvici. Díky pití rajčatové šťávy se budete cítit mnohem lépe, protože se zbavíte rizika dalších srdečních onemocnění. Hodit se bude také v případě, že chcete držet dietu. Poskytuje pocit plnosti, přitom neobsahuje skoro žádné kalorie.

Doporučený článek:  Bílé půlměsíce na nehtech prozradí mnohé. Pozor na jejich zmizení nebo změnu barvy

Díky šťávě snadno detoxikujete organismus, a tím pádem pročistíte hlavně játra a ledviny, které mají v našem těle tu největší práci. Chrání před různými infekcemi, které by mohly orgány napadnout. Podporují také trávení a díky tomu se vyhnete zácpě a budete se pravidelně vyprazdňovat. Rajčata obsahují látky, které chrání i náš zrak.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/tomato-juice, https://www.medicinenet.com/is_drinking_tomato_juice_good_for_you/article.htm, https://www.webmd.com/food-recipes/ss/slideshow-tomato-health-benefits, https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/12587984/, https://minnetonkaorchards.com/health-benefits-of-tomato-juice/