Zdraví

Domácí prostředky proti kuřím okům a puchýřům najdeme v kuchyni

Přes den pracují především naše nohy a ruce. Sice se běžně říká, že máme plné ruce práce, ale kvůli tomu se na nich mohou objevit puchýře nebo na nohou kuří oka. Jsou to bolestivá místa, na které si pak nebudete moci ani sáhnout. Jestli se jich chcete rychle zbavit, poradíme, jak na to domácími prostředky. Puchýře na rukou i nohou mohou být velmi otravné.

Jak vznikají kuří oka a puchýře?

Kuří oka nebo puchýře jsou velmi bolestivým problémem. Mohou se objevit hned z několika důvodů – máte na nohou těsnou obuv, nedostatečně o ně pečujete nebo pracujete manuálně s těžkými výrobky. Vliv ale může mít také špatná strava. Podobnými způsoby můžete s puchýři bojovat. Používejte vhodné masti nebo pleťové vody a nezapomeňte bolavá místa hodně větrat. Pomoci mohou také přírodní produkty.

Doporučený článek:  Změna barvy jazyka může být příznakem určitého problému

Jaké to jsou? Pomoci může šťáva z citronu. Urychluje hojení a hodí se především na chodidla, kde se kuří oka vyskytují nejčastěji. Obsahuje antioxidanty a zklidňující látky. Ricinový olej můžete míchat s vodou a mýdlem a použít ho na puchýře. Cibule bude mít podobné účinky jako ricinový olej. Šťávu z ní si můžete nanést na puchýře nebo kuří oka nebo si nakrájet plátky cibule a přiložit je na bolavá místa.

Zdroj obrázku: Freepik

Vyzkoušejte také masáže chodidel nebo rukou

Mezi další prostředky patří prášek do pečiva. Ten zvláční pokožku, můžete ho smíchat s vodou a namočit si do směsi nohy. Česnek je skvělé přírodní antibiotikum a hodí se také v léčbě puchýřů a kuřích ok. Má také antibakteriální vlastnosti, které by bylo škoda nevyužít. Masáží chodidel také nic nezkazíte. Je to relaxační činnost, během které si odpočinete a odstraníte snáze puchýře.

Doporučený článek:  Zbavte se kuřích ok rychle a bezbolestně. Spolehnout se můžete na bylinky, med a oblíbené ovoce

Vitamin E bude v tomto případě velmi důležitý. Ten totiž působí příznivě na naši pokožku a využívat ho můžete buď v kapslích, nebo sáhněte po potravinách, které ho obsahují. Jsou to slunečnicová semínka, dýně nebo lískové oříšky.

Zdroj: https://www.webmd.com/skin-problems-and-treatments/blisters-corns-calluses, https://my.clevelandclinic.org/health/diseases/16896-corns-and-calluses, https://www.healthline.com/health/food-nutrition/benefits-of-lemon-water, https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S1286457999800033, https://lpi.oregonstate.edu/mic/health-disease/skin-health/vitamin-E